Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

За що доводитися платити власникам `офісів`, розташованих у житлових будинках Харкова

43.jpg
 

Депутати Харківської міської ради прийняли рішення про внесення змін і доповнень в рішення 11 сесії міської ради «Про встановлення Правил благоустрою території міста Харкова».
У Правилах чітко обумовлюється, що входить у поняття «обов’язкові елементи зовнішнього благоустрою прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку».

Це зовнішнє освітлення, лавки та урни, внутрішньоквартальні проїзди з місцями паркування автотранспорту мешканців будинку, тротуари, газони, квітники, зелені зони, дитячі майданчики, місця вигулу домашніх тварин, вхідні групи та інше обладнання на прибудинковихтериторіях і фасадах житлових і громадських забудов.

Утримання прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних йому будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з яким балансоутримувачем укладено відповідний договір наутримання будинків, споруд та прибудинкових територій, за рахунок коштів власників житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, отриманих як плата за надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території.

Правилами передбачається укладання договорів з балансоутримувачем будинку.

Також в Правилах йдеться про те, що власники тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, а також малих архітектурних форм зобов’язані забезпечити утримання прилеглої до тимчасової споруді території.

Підприємці повинні будуть укладати договори на утримання прибудинкової території та об’єктів благоустрою з суб’єктом господарювання. (Зараз ці роботи знаходяться в компетенції КП «Жилкомсервіс»).

«Суб’єкти підприємницької діяльності платять зараз за квадратний метр. Ми говоримо, що в будинку нам потрібно проводити ремонтні роботи, які сьогодні не входять в той перелік послуг, який передбачений тарифом про оплату.

Ми визначаємо участь усіх суб’єктів підприємницької діяльності, які знаходяться в житлових будинках, займають ті чи інші нежитлові приміщення, з точки зору не тільки квартирної плати, а й утримання житлового фонду за окремими договорами з балансоутримувачем », -розповів директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков

Тепер на «плечах» підприємців виконання робіт з ремонту та реконструкції доріг внутрішньогосподарського користування, озеленення, утримання території, що належить їм на правівласності, усунення пошкоджень інженерних мереж, елементів благоустрою, а також наслідків аварій, що сталися з їх вини, йдеться в Правилах.

Затверджений документ забороняє парковку автомобілів на внутрішньоквартальних проїздах біля будівель, якщо це заважає безперешкодному проїзду спеціальних машин «швидкої допомоги», пожежників, прибиральної та аварійної техніки, вивантаження контейнерів для збору відходів.

Джерело: building.ua

Возможно, Вам также будет интересно