Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Україна запрошує інвесторів у технопарки, розраховуючи залучити мільярди доларів

57.jpg
 

У регіонах створять майданчики для бізнесу. Експерти: це може залучити до $ 10 млрд.
В Україні офіційно зареєстрували перші п’ять індустріальних парків – місця, де в майбутньому планується створення високотехнологічних виробництв. Свої сертифікати вчора отримали Львів, Кременчук (Полтавська обл.), Коростень (Житомирська обл.), Долина (Івано-Франківська обл.) І Славута (Хмельницька обл.). За оцінками експертів, створення індустріальних парків дозволить за 3-5 років залучити в Україну близько $ 10 млрд інвестицій.«Ефективність таких проектів підтверджують чехи: вони на кожен вкладений євро через п’ять років зуміли отримати 43 євро у вигляді іноземних інвестицій», – говорить глава Держінвестпроекту Сергій Євтушенко.

Першою ластівкою стане Львів: там, за словами чиновників, скоро з’явиться японський завод з виготовлення автодеталей. «Ми створили індустріальний парк на базі промзони Рясне-2. Поки розвиваємо територію, площею 25 га.У нас вже є інвестор, готовий створити 3000 робочих місць. Переговори про залучення інвестицій з Японії до Львова йшли близько 2 років », – розповів мер Львова Андрій Садовий.

МАЙБУТНЄ ЗА IT.Чиновники вважають, що Україна повинна розвивати «розумні галузі» – наприклад, приладобудування. «В Україні 30% школярів хоче навчатися точних наук, а в ЄС – тільки 7-8%.Це означає, що українці можуть заявити про себе на новому терені, і освіта тут – найкраща інвестиція держави », – говорить глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

Київ підтримувати нововведення готовий: за словами Віктора Кривенка, глави нацпроекта «Індустріальні парки України», допомога може бути у вигляді податкових канікул, спрощення дозвільних оформлень або створення інфраструктури.Ну і, без сумніву, законодавство: «коли іноземний бізнес буде впевнений, що в Україні можна працювати без корупційних схем, інвестиції підуть», – упевнений Кривенко. Втім, деякі експерти вважають: потрібна не тільки держпідтримка, але і хороші ринки збуту.«Якщо в Україні розвивати виробництво, потрібно розуміти, куди цю продукцію реалізувати. Однією Європи недостатньо, тому Україна має дружити з Китаєм, Азією, Африкою. Тоді іноземці будуть вкладати гроші в наш бізнес.Ще одна проблема – в Україні дорога робоча сила, порівнюючи, наприклад, з Китаєм. Складно буде знайти інвесторів », – вважає президент Украналітцентра Олександр Охріменко.

Джерело: segodnya.ua

Возможно, Вам также будет интересно