Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Києві на одного покупця приходиться 90 продавців житла

24.jpg
 

На одну людину, яка мотивована купити квартиру найближчим часом на первинному і вторинному ринках Києва, приходиться мінімум 90 продавців. Одночасно, кількість квартир вторинної нерухомості, виставленої до продажу в Києві, за рік збільшилася на 57%. Але така статистика, як і політична ситуація в країні, не позначилася на очікуваннях продавців вторинної нерухомості: вартість, за якою квартири виставляють до продажу, залишилася на колишньому рівні в перерахунку на доларовий курс і, відповідно, зросла в гривневому еквіваленті.

Такі результати дослідження ринку житлової вторинної нерухомості Києва в квітні 2014 року, яке провели фахівці дослідницької групи Colliers International та порталу пошуку нерухомості Address.ua на основі аналізу розміщених на порталі оголошень і поведінки користувачів порталу (537 тис. відвідувань) .

Падіння активності покупців

Дані відвідування і поведінки відвідувачів Address.ua дозволяють зробити припущення про падіння активності покупців: на тлі загального зростання відвідуваності порталу протягом року, розділ «Продаж» у квітні 2014 відвідало на 43% менше людей , ніж рік тому – у квітні 2013 року. А збільшення пропозиції на 57% за цей же період підтверджує дане припущення – квартири не продаються і «зависають» на ринку в стані продажу. Так, у квітні 2014 на вторинному ринку житла столиці було виставлено 44182 квартири, а рік тому, в квітні 2013 року – 28 096 квартир.

Одночасно, медіанна ціна пропозиції квартир вторинного ринку за рік практично не змінилася. Минувши падіння в грудні 2013 року, пов’язане з негативними очікуваннями наслідків політичної кризи в країні , продавці повернули ціни пропозиції до рівня попереднього 2013 року.

Структура пропозиції квартир в Києві виглядала наступним чином:

  • 1-кімнатні квартири до продажу пропонувало 24% продавців , а вартість , яку продавці очікували отримати за продаж такої квартири (медіанний показник) склала $64 850
  • 2-кімнатні – 32% продавців за $105 182
  • 3-кімнатні – 32% продавців за $154 433
  • 4+ кімнатні продавали 12% продавців житлової нерухомості Києва з очікуванням продати за ціною в $415 111.

А ті покупці, які продовжують демонструвати на ринку активний пошук житла в столиці, показали падіння платоспроможності. Якщо раніше не більше 16% покупців цікавилося квартирами вартістю до $40 тис. за об’єкт (показник січня 2014), то в квітні кількість запитів в ціновому діапазоні $20-40 тис. за об’єкт склав 27%. Що поряд з пошуковими запитами в ціновому діапазоні $40-60 тис. за об’єкт (28% від загальної кількості пошукових запитів) є найбільш частим серед
потенційних покупців і їх ріелторів.

Найбільш затребуваними серед жителів Києва сьогодні є 2-кімнатні квартири вторинного ринку: 39% потенційних покупців, які шукали для себе квартири на Address.ua, шукали саме такі. 1-кімнатні мають попит серед 37% потенційних покупців, 3-кімнатні серед 20%, а 4-кімнатні квартири і більше – 4%.

Висновок

На думку експертів дослідження, оптимізм цінових очікувань продавців на вторинному ринку житлової нерухомості Києва ризикований для тих, кому важливо продати квартиру в найближчі пів року. Велика різниця в цінових очікуваннях потенційних покупців і продавців, зниження активності покупців, збільшення кількості об’єктів, виставлених до продажу, а також зростання курсу долара та вигідні пропозиції на ринку первинної нерухомості, дозволяє припустити, що реальні суми угод з купівлі-продажу об’єктів житлової вторинної нерухомості сьогодні значно нижче тих, які значаться в оголошеннях.

Джерело: http://www.address.ua/