Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

У Києві пустують офісні приміщення

61.jpg
 

Попит на оренду приміщень впав до семирічного мінімуму.
У I кварталі 2014-го в столиці були введені в експлуатацію п’ять офісних центрів загальною площею більше 90 000 кв м.

За даними міжнародної консалтингової компанії JLL, це 74% всього обсягу офісних площ, анонсованих до запуску на цей рік.Так багато нових офісів протягом кварталу не з’являлося останні три роки. Загальна пропозиція офісних площ в Києві досягла 1,5 млн кв м.

Попит на офіси дуже незначний.Ринок оренди б’є антирекорди: частка незаповнених площ зросла до 22,1% – це максимум за сім років.

“Відбуваються політичні події і, як наслідок, зміни в економічній ситуації в країні також не могли не позначитися на ринку комерційної нерухомості і на рівні вакантності в офісному сегменті”, – пояснює керівник офісної групи компанії JLL в УкраїніОлександра Глобіна.

Максимальна кількість порожніх приміщень – в найбільш комфортабельних і престижних офісних центрах столиці класу А. Вакантность в них досягла історичного максимуму – 31,8%. Причини – надлишкова пропозиція при мінімальному попиті.За I квартал здали усього 6100 кв м. Для порівняння, в I кварталі 2013 року в Києві було орендовано 13000 кв м офісів.

Зростання вакантності і низький попит призвів до зниження орендних ставок. За даними JLL, максимальна ставка в класі А зменшилася до $ 34 на місяць за квадратний метр.За даними компанії Colliers International, середня ставка в класі В знизилася до $ 21 за квадратний метр.

Потенційним орендарям не варто поспішати переїжджати в нові офіси, кажуть експерти.За їх словами, до кінця року мають ввести в експлуатацію ще два бізнес-центру загальною площею більше 33 000 кв м. А тому орендні ставки будуть знижуватися.

Джерело: kiev.segodnya.ua

Возможно, Вам также будет интересно