Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ціни на квартири в Києві падають

22.jpg
 

За підсумками останніх двох місяців можемо, нарешті, констатувати, що після півтора років анабіотичних стабільності ринку очікуване багатьма зниження цін на нерухомість, нарешті, почалося.

Як ми і прогнозували , причиною тому стало стрімке падіння курсу гривні.
Ціни на квадратні метри в Україні як і раніше обчислюються в доларовому еквіваленті. А курс долара в останні два з половиною місяці міняється дуже часто і не завжди передбачувано.
Примітно , що сьогодні багато продавців вже погоджуються продавати квартири в гривнях , але тільки за комерційним курсом на день укладання угоди. Ну , а покупці , навіть якщо у них і припасені долари , не поспішають платити , по суті , в півтора рази більше в гривневому еквіваленті. Не кажучи вже про те , що обмеження на зняття вкладів у валюті сумою, еквівалентною 15 000 грн і раніше діє.
У підсумку , ринок ось уже майже три місяці практично стоїть . Рідкісні угоди укладаються тільки в тому випадку , якщо продавець досить гнучкий : або істотно поступається в ціні, або готовий йти на поступки відносно курсу перерахунку.
Однак , якщо в лютому – початку березня продавці готові були хіба що торгуватися з реальним покупцем , якщо такий знайдеться , то з середини березня ми можемо спостерігати вже поступове зниження цін на квартири. Правда , зниження це поки не порівнянно із зростанням курсу долара. На початку року ми прогнозували , що в разі просідання гривні до 12 за долар , ціни на квартири знизяться на 20-25% , за підсумками ж останніх двох місяців , за даними бази оголошень Domik.ua ми спостерігаємо зниження цін всього на 1,7 % – до $ 1676 за квадратний метр. У порівнянні з початком року зниження ціни склало 1,5 %.

При цьому , на 2,2 % з початку року подешевшали квартири в новобудовах , правда , як ми вже писали , зниження цін у новобудовах почалося ще в жовтні , але протягом березня ми спостерігали в цьому сегменті незначне зростання , в квітні знову сменившийся спадом. Сьогодні квадратний метр квартири в новобудові коштує $ 1808 .
А ось квартири біля метро в цілому по місту з початку поточного року подешевшали більше – на 2,9 %, до 2045/кв.м .

У сегменті новобудов більш характерне зниження цін у панельних будинках – квартири в них подешевшали на 2,7 %, тоді як в цегляних – на 1,1% з початку року.

Спостерігається зниження і в інших сегментах ринку , але також незначна – в межах 2-5%.
Так , квартири в дореволюційних будинках подешевшали з початку поточного року на 2,2 % – до $ 2906 за квадратний метр. Зниження ціни в « сталінках » помітно більше – 4,6 % , до $ 2311/кв.м . Квартири в будинках серії « стара цегла » впали в ціні на 2,7 % , до $ 1654 , в будинках серії «стара панель » – на 2,5% , до $ 1520 . У сегментах «типова панель » і «поліпшена типова панель» зниження цін майже на тому ж рівні – на 2,5 % і 2,3 % , до $ 1574 і $ 1480 відповідно.
Єдиний сегмент , в якому з початку року спостерігаємо зростання – це цегляні відомчі будинки будівлі кінця 80 – початку 90 -х – ціни на квартири в них виросли на 1,5 % , до $ 1860 за квадратний метр. Що , цілком імовірно , є чисто статистичним зростанням , пов’язаним зі структурою пропозиції . Наприклад , в будинках цієї серії на 5,1 % подорожчали трикімнатні квартири , що становлять близько третини пропозиції . Чотирикімнатні квартири , хоч і не настільки численні , теж подорожчали – на 2,4 %. Втім , в останній тиждень спад спостерігається і в цих сегментах . А ось найчастіше найбільш затребувані покупцями одно- та двокімнатні дешевшають : однокімнатні на 1,3 % , двокімнатні куди більш відчутно – на 6,4% з початку року.
Примітно , що в цілому по Києву найбільше зниження цін торкнулося найбільш затребуваних одно- і двокімнатних квартир. Так , однокімнатні з початку року впали в ціні на 3,6 % , до $ 1631 за квадратний метр. Двокімнатні – на 3,3% , до $ 1704/кв.м . Зниження цін на « гостинки » склало 2,9 % , а ціна квадратного метра сьогодні становить $ 1653 . А ось потенційні продавці трьох-і чотирикімнатних квартир знижувати ціни не поспішають. Ціна квадратного метра трикімнатної квартир знизилася з початку 2014 всього на 1 % , до $ 1779 , а в сегменті чотирикімнатних зниження і зовсім поки не спостерігається , ціна квадратного метра майже така ж , як і на початку року – $ 2210 .

Ситуація з цінами на квартири в новобудовах на вторинному ринку хоч і не суттєво , але відрізняється. Тут ціни на однокімнатні квартири з початку року знизилися на 5,8 % , до $ 1606 за квадратний метр , на двокімнатні – на 1,7 % , до $ 1795 , трикімнатні квартири подешевшали на 3 % , до $ 1876/кв.м , а квадратний метр чотирикімнатній сьогодні пропонується в середньому на 4,5 % дешевше , ніж на початку року – за $ 2331 .

В абсолютних цифрах зниження цін склало від 1,5 до 5 тисяч доларів залежно від типу квартири в цілому по місту і $ 4-8 тисяч в новобудовах. Але в даному випадку , не варто забувати про і розмірах поступок при торгах , а також курсах перерахунку валюти , які в кожному випадку обговорюються індивідуально.
Найдорожчі в Києві як і раніше квартири в Печерському районі – в середньому $ 2700 за квадратний метр. Ціни тут знижуються , але повільно і стрибкоподібно – з початку року менше 1%. Найнижчі ціни традиційно на квартири в Деснянському районі – $ 1341/кв.м . Тут просідання ціни склало 1,6 %.
Найбільше з початку року впали ціни на квартири в Голосіївському районі – на 4,8 % , до $ 1825 за квадратний метр. Примітно , що подешевшали всі типи квартир , але найбільше – двокімнатні , на 7,7 % з початку року.
Щодо стабільними в порівнянні з початком року поки залишаються ціни в Оболонському , Дніпровському та Дарницькому районах . В інших також спостерігається зниження в межах 1,5-4,5 %.
Поки зниження цін пропозицій з більшості районів і сегментів мало відчутно , але спадний тренд стає все більш помітним , іноді досягаючи 0,5-1 % на тиждень , не враховуючи розміру реальних поступок і курсу долара , про який домовляються сторони угоди . Тому , швидше за все , найближчим часом ми побачимо куди більш помітне зниження цін.

Джерело: http://www.domik.ua/