Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Як криза впливає на торговельну нерухомість

47.jpg
 

Після двотижневого затишшя ринок ожив і почав реагувати на події – оптимізацією витрат
Ринок комерційної нерухомості нарешті відреагував на події, – почалася оптимізація. Як розповіли ЛIГАБiзнесIнформ в агентстві Сolliers International, першими сполошилися орендарі. Вони вимагають або зниження орендних ставок, або фіксації курсу гривні.

Купівельна спроможність населення різко знижується, відповідно, вже впали продажі і відвідуваність торгових центрів, говорить аналітик SV Development Сергій Костецький.”Орендарі ініціюють перегляд ставок у бік зменшення хоча б на якийсь певний період до моменту повної стабілізації політичної та економічної ситуації”, – говорить він.

Останні два тижні ринок перебував у стані анабіозу.Фахівців основних консалтингових та аналітичних агентств не можна було застати на роботі, по всім новим об’єктам і операціях – повне затишшя.Один з найбільших інвесторів, фонд Dragon-Ukrainian Properties & Development PLC (DUPD), навіть офіційно заявив, що більше не буде інвестувати в нові проекти.

90% всіх переговорів, які ведуть зараз учасники ринку, стосуються передоговоренностей за поточними приміщенням, і всього 10% – нових проектів, зазначає Ігор Заболоцький, старший консультант департаменту торговельної нерухомості компанії Сolliers International.

Крім перегляду ставок, ринок реагує на кризу консолідацією об’єктів. “Хтось із партнерів захоче вийти з бізнесу, що залишилися, які можуть брати на себе більший ризик, викуплять у них цю частку.Агресивні девелопери або інвестори на тлі спаду будуть купувати об’єкти або майданчика по невеликій ціні, дисконт якої буде враховувати поточну нестабільну ситуацію “, – прогнозує Олег Курінний, директор Dragon Development.

Девелопери, як і вся українська економіка, чекають іноземних фінансових вливань – обіцяного кредиту МВФ і ЄС. “Зараз мова не йде вже навіть не просто про якісь кредитах, а скоріше про безоплатних вливаннях з боку США і ЄС”, – вважає Курінний.

Якщо до моменту, коли завершаться всі розпочаті угоди, ситуація не проясниться і не стабілізується, ринок остаточно встане, вважають експерти.Можливо навіть, що будуть заморожені роботи за проектами, які вже майже добудовані – хоча це й малоймовірно, зазначає Курінний.

Втім, якщо в континентальній частині країни дії ринку більш-менш зрозумілі, то в Криму все набагато складніше.”Там настає абсолютний правовий колапс, і як її долати – неясно”, – говорить Олег Курінний. У разі анексії півострова Росією, компанії не зможуть ні укласти договір, ні переглянути ранні угоди.

Проте, окремі об’єкти в Криму все ж відкриваються. 7 березня відбулося технічне відкриття великого ТРЦ Meganom. Правда, коли відбудеться офіційне відкриття, поки неясно.За твердженням представників ТРЦ, відвідуваність, на яку розраховували на старті проекту, вже досягнута.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно