Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Альтернативні джерела енергії. Як це робилося в Данії

9439.jpg
 

Виручка від експорту енергоефективних сонячних батарей, вітрогенераторів і ізоляційних матеріалів становить вдвічі більшу суму, ніж від реалізації сільгосппродукції.

Енергетика на сторожі екології

Після аварії на Чорнобильській АЕС уряд Данії заборонило будівництво атомних електростанцій. Замість цього данці вирішили розвивати альтернативну енергетику. До кінця 1997 року в країні вже експлуатувалося близько 30 тис. геліоустановок, змонтованих переважно в приватному порядку з метою підігріву води і опалення приміщень.Зараз уряд щорічно виділяє на програми розвитку альтернативної енергетики значну суму, велика частина якої йде на надання допомоги приватним домовласникам в монтажі енергетичного обладнання.

У Копенгагені, який в 2014 році завоював звання «зеленої» столиці Європи, близько 98% жителів отримує електроенергію від теплоелектростанцій, що працюють на побутовому смітті і біомасі (листках, хвої, кори, тирсі, пеллетах).При цьому 4% споживаного містом електрики виробляє розташований в порту вітропарк, власником якого є не тільки муніципалітет, а й порядку 9 тисяч проживають неподалік приватних інвесторів.Надалі протягом п’яти років Копенгаген намір забезпечувати половину потреб в електриці за рахунок енергії вітру.

До 2025 року в столиці Данії планується скоротити (порівняно з 2010 роком) споживання тепла на 20%, електроенергії в комерційних будівлях на 20%, в житлових – на 10%.Мало того, міська влада повинна зменшити на 50% витрати електроенергії на вуличне освітлення і скоротити на 40% споживання енергії в адміністративних будівлях. Для цього на муніципальних спорудах встановлять 60 000 м2 сонячних панелей.

І подібних прикладів в Данії дуже і дуже багато. Взяти хоча б острів самсу в східній частині країни, населення якого становить близько 3,8 тис. Чоловік.Сьогодні він самостоятельноудовлетворяет майже всі свої енергетичні потреби – за рахунок енергії вітру, сонця і біомаси.Велика частина будинків на острові визнана енергоефективними, в них реалізовані передові технічні рішення, які сприятимуть економії тепла та електроенергії. На острові навіть є своя академія енергетики.Техобеспечение острова становить 21 ветроустановка (11 на суші і 10 в море по береговій лінії), що виробляє всю необхідну електроенергію, а також безліч функціонуючих на біомасі та сонячної енергії теплових станцій.

Інший наочний приклад – острів Ері на півдні Данії з населенням близько 6 тис. Чоловік. Там, незважаючи на досить холодний клімат, знаходиться одна з найбільших в світі сонячних електростанцій площею 33 300 м2.Вона на половину забезпечує потреби острівного міста Марсталь. Недолік заповнюють кілька котелень на біопаливі та теплові насоси.

Вітер, вітер, ти могутній …

Данія була піонером в області освоєння вітроенергетики.У 2014 році вітрогенератори виробляли близько 39% загального електроспоживання цієї країни. До 2020 року ці значення планується підвищити до 50%, а до 2035 року – до 84%. Настільки високий рівень освоєння альтернативної енергетики вражає.

На перший погляд, здається, що ця країна має всі козирі на руках, адже розташована вона на островах, де завжди гуляє вітер. Це правда, але тільки наполовину. Данські вітру ніяк не можна назвати сильними: на висоті 10 м вони дмуть зі швидкістю 4,5-5,5 м / с.У більшості регіонів України швидкість вітру приблизно така ж, проте, його потенціал не використовується.

Джерело: superdom.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно