Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Архітектори придумали складаний хмарочос для катастроф

 

У США завершився конкурс архітектурних проектів хмарочосів eVolo. Переможцями стали польські архітектори Даміан Граносік, Якуб Кулиса і Петро Паньчік, які представили проект складного хмарочоса. Про це пише Dezeen.
Концепт хмарочоса Skyshelter.zip розроблений для використання в разі катастроф і стихійних лих, щоб при необхідності надати притулок великій кількості людей.Спорудження легко упаковується в коробку розміром з підстава конструкції і може бути швидко переміщено в інше місце за допомогою військових вертольотів.

Назва дана проекту по аналогії з з zip-архівом, котрий обіймав мало місця, але здатним вмістити багато інформації.Щоб розгорнути упаковане будівля, використовується гелевий балон. Висота споруди регулюється за потребою. Всередині хмарочоса передбачені хол, медична кімната, спальні, кімнати для зберігання припасів і навіть ферма для вирощування овочів і фруктів.На даху розміщена спеціальна виїмка для збору і фільтрації дощової води.

За словами архітекторів, Skyshelter.zip займає в 30 разів меншу плошадь землі, ніж аналогічний за площею рятувальний штаб з наметів і мобільних контейнерів.

Джерело: dom.lenta.ru

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно