Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Архітектурний “Оскар” 2017 дістався звичайній сільській хаті

18319.jpg
 

Всесвітній фестиваль архітектури (WAF), який називають «Оскаром» архітектурного світу, оголосив переможців 2017 року.
Однак ніхто не очікував, що головна премія цього року дістанеться звичайнісінькою хаті з китайського села.

З 410 представлених на Всесвітньому фестивалі архітектури 2017 проектів його головну премію – World Building of the Year 2017 – отримав проект сільського будинку з землі від китайського університету Гонконгу.

В даному випадку за нагороду вручили не стільки за оригінальність архітектурного рішення будівлі, скільки за його соціальну спрямованість – будинок в селі Гуанмін на півдні Китаю співробітники університету побудували з традиційних для цих місць матеріалів, доступнихнавіть найбіднішим жителям. А головна відмінність будинку від місцевих традиційних хат – його сейсмостійкість.

Справа в тому, що в серпні 2014 року повіт Лудянь, в якому знаходиться Гуанмін, сильно постраждав від потужного землетрусу силою в 6,5 балів: були повністю зруйновані 12 000 будинків, під руїнами яких загинуло понад 600 осіб, тисячі людей отримали травми.

Всі місцеві села опинилися в руїнах і відновлення житла в них затягнулося: ціни на сучасні будматеріали в регіоні злетіли і більшості селян звести новий повноцінний будинок виявилося просто не по кишені.

Історично тут будували земляні будинку на зразок наших хат – основними будівельними матеріалами були пісок і глина з додаванням соломи.Взявши за основу народний досвід з минулого, вчені китайського університету Гонконгу розробили і побудували для літньої сімейної пари з цього села максимально дешевий, але при цьому цілком сучасний і комфортний будинок.А його сейсмостійкості домоглися, додавши в конструкцію стін пояса із залізобетонних балок.

Подібними будинками можна забудувати не тільки потерпілі від землетрусів сільські області Китаю, але і адаптувати проект для інших країн по всьому світу, де є небезпека сейсмічної активності.

Директор фестивалю Пол Фінч, коментуючи вибір журі WAF 2017, заявив: “Даний проект-переможець – ще одне свідчення того, що робота архітекторів актуальна не тільки для багатіїв, а й для бідних”.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно