Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Автор Burj Khalifa спроектував для Баку грандіозне «екологічне» будівлю

9162.jpg
 

Будувати нову будівлю, найімовірніше, буде компанія DIA Holding, відома зведенням знаменитих веж Flame Towers і Шахдагского гірськолижного комплексу. Нова будівля обіцяє стати справжньою перлиною екологічної архітектури.

Едріан Сміт – один із найславетніших і титулованих архітекторів останнього часу, зазначає видання. У 2006 році разом з Гордоном Гиллом і Робертом Форестом він заснував фірму Adrian Smith & Gordon Gill Architecture.

Наявні в портфоліо архітекторів будівлі побили всі немислимі рекорди і досягнення світової архітектури – хмарочос Burj Khalifa в Дубаї, Jin Mao Tower в Шанхаї, Pearl River Tower в Гуанчжоу і ін.

Зараз архітектори працюють над амбітним проектом Jeddah Tower, який затьмарить Burj Khalifa – рекорд висоти будівлі «злетить» з позначки в 830 метрів до 1 007. Відкриття хмарочоса-рекордсмена заплановано на 2019 рік, а з її верхівки можна буде побачити Єгипет.

Бакинський проект Едріана Сміта не поб’є рекорди по висоті, зате він стане одним з найбільш ергономічних і екологічних будівель архітектора. Комплекс Baku Landmark планується звести недалеко від Центру Гейдара Алієва.У ньому поряд з офісами заплановані житло, магазини, кафе і сади.

Будівля має бути заввишки в 50 метрів, на самому верхньому поверсі розташуються пентхауси.При розробці фасаду архітектори звернулися до старовинної архітектури Баку, і створили його в формі кріпосної стіни, зазначає автор репортажу на сайті «Москва – Баку».

За задумом Едріана Сміта, зовнішня сталева стіна виступить в якості захисної оболонки приміщень в будь-який час року: взимку вона «вбирає» сонячне тепло, а влітку створює тінь, яка захистить від спеки.Вікна тут розміщені у вигляді візерункових отворів, які надають динамічний вплив на внутрішній простір.

Внутрішня сторона Baku Landmark також має унікальний вигляд і відрізняється від будь-якого іншого будівлі в столиці.Опинившись всередині, можна побачити, як сталева кріпосна стіна окреслює 12-поверхова будівля, в центрі якого знаходиться атріум – великий внутрішній простір будівлі.Атріум буде повністю впорядкований і озеленений, а його мета – стати майданчиком для спілкування людей, що працюють або живуть в будинку.

У Baku Landmark передбачені стандартні приміщення для офісу – по 9 метрів, з природним світлом і перехресної вентиляцією.Консольні бухти гнучкі і багатоцільові і можуть використовуватися в якості додаткових конференц-залів, а скляні мости скоротять шлях з одного кінця будинку в інший.

Останній поверх займають пентхауси – скляні «коробки», які можуть похвалитися неперевершеним видом як вниз в атріум, а також 360-градусним видом на Баку.

Унікальність проекту Сміта полягає в тому, що це буде перший в Баку будинок, відповідне екологічним стандартам LEED Platinum, відзначається в статті.The Leadership in Energy & Environmental Design (LEED) перекладається як «Лідерство в енергетичному та екологічному проектуванні» і є рейтинговою системою для так званих «зелених» будівель.

Очікується, що бакинське будівля матиме найвищу сертифікацію – Platinum.Цей стандарт розроблений з п’яти основним категоріям: місце екологічного будівництва, ефективність водовикористання, енергія і атмосфера, матеріали і ресурси, якість середовища в приміщеннях, а також інноваційність, дизайн і регіональна пріоритетність.

Також очікується, що Baku Landmark матиме підвищену енергетичну ефективність – економити енергію завдяки ефективній системі MEP, управління освітленням, оборотним водопостачанням і використанням відновлюваних джерел енергії.

Джерело: https%3a%2f%2f1news.az

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно