Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Багатоквартирні будинки зможуть утеплити за гроші ЄБРР

11908.jpg
 

Організації співвласників багатоквартирних будинків (ОСМК) зможуть взяти участь в програмі енергоефективності IQ Enegry, яка створена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку і спрямована на часткову компенсацію витрат на заходи щодо енергоефективності. Про це повідомила представник програм IQ Enegry Оксана Булгакова на прес-конференції по муніципальних інвестиціям у сфері енергозбереження.

“Ми пропонуємо фінансування заходів з енергоефективності (вартості обладнання, матеріалів і послуг з установки) через банки-партнери “Укрсиббанк”, “OTP Банк “і” Мегабанк”. На сьогодні ми компенсуємо кредити для фізосіб… Також ми співпрацюємо з банками для створення окремого фінансового продукту для кредитування ОСМК, щоб, наприклад, утеплити весь будинок в цілому”, – сказала Булгакова.

“Ставка компенсації для ОСМК складе 25-35% від вартості самого устаткування і його установки”, – додала вона.

Також представник програми IQ Enegry зазначила, що вже розпочато поширення інформації про саму програму в мережі магазинів будівельного обладнання та матеріалів “Епіцентр”.

“На цьому тижні стартує програма в мережі магазинів матеріалів і обладнання” Епіцентр”. Також ми будемо розширювати свою присутність по всій території України”, – зазначила Булгакова. За її словами, на компенсацію клієнтам програми IQ Enegry заходів з енергоефективності буде виділено 15 мільйонів євро.

За її словами, на компенсацію клієнтам програми IQ Enegry заходів з енергоефективності буде виділено 15 мільйонів євро.

“Ця програма націлена на середній клас. Якщо людині не вистачає коштів для купівлі обладнання, він бере кредит в банку-партнері, встановлює обладнання та подає заявку нам на отримання компенсації. Далі відбувається верифікація (перевірка) заходів із енергоефективності та виплата компенсації клієнтові. Зазначу, що клієнт бере кредит в гривнях, а компенсацію отримує в євро. Сума, виділена на ці компенсації, становить 15 мільйонів євро”, – сказала Булгакова.

“Ставка компенсації для фізосіб становить 15-20% від вартості самого устаткування і його установки”, – підкреслила вона.

За словами представника Європейського банку реконструкції та розвитку Сергія Масличенко, загальний розмір фінансування програми IQ Enegry становить 90 мільйонів євро.

Джерело: economics.unian.net

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно