Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Бельгія і Нідерланди обмінялися територіями: змусила річка

18566.jpg
 

Через зміни русла річки Маас два бельгійських півострова виявилися на голландській стороні, тоді як частина території Нідерландів – на бельгійській.
Бельгія і Нідерланди провели обмін територіями і, як наслідок, змінили лінію державного кордону між двома країнами. Відповідне бельгійсько-нідерландське угода набула чинності 1 січня 2018 року, повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з цим документом, Нідерланди отримали під свій контроль територію площею 16,4 гектарів, а Бельгія – три гектара.

Поштовхом до обміну послужила ситуація навколо бельгійського муніципалітету Візе і голландського Ейсдена, розділених річкою Маас.Внаслідок зміни з роками русла два бельгійських незаселених півострова виявилися на нідерландської стороні річки, тоді як частина території Нідерландів – на бельгійській.

Згодом безлюдні бельгійські півострова стали користуватися поганою славою.Місцеві жителі скаржилися, що вони стали притулком злочинних груп, місцем наркотрафіку та проституції.

Близько чотирьох років тому на одному з півостровів знайшли обезголовлене тіло людини.Про інцидент повідомили голландським правоохоронцям, однак ті не взялися його розслідувати, так як юридично труп був знайдений на території Бельгії.

У той же час бельгійським поліцейським довелося добиратися до місця злочину на човні, так як вони не могли проїхати туди транзитом через Нідерланди, не отримавши на те спецдозвіл.

Щоб вирішити цю юрисдикційну проблему, в листопаді 2016 року Амстердам і Брюссель підписали угоду про зміну лінії кордону між двома країнами, яка не змінювалася з 1843 року.

Глава МЗС Бельгії Дідьє Рейндерс вітав цю угоду, відзначивши, що воно доводить “можливість обміну територіями мирним шляхом”.

Джерело: news.liga.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно