Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Безпека на всі випадки життя: чому житлові будинки горять

 

На що варто звертати увагу при виборі квартири і шість порад мешканцям, як мінімізувати ризик трагедії під час пожежі.
Один з будинків біля метро Шулявскаяв Києві місцеві жителі називають “проклятим”. За десять років він горів п’ять разів. Висновки фахівців про причини “прокляття” банальні – застосування вогненебезпечної утеплювача.Після останнього спалаху, коли фасад будівлі вигорів до 21 поверху, постраждали балкони і квартири мешканців, пожежники норми посилили.

Однак пожежі трапляються як і раніше. І винні в цьому не тільки забудовники, а й самі мешканці.

Чому так відбувається?

При покупці квартири ми звертаємо увагу на планування, інфраструктуру, ціну. Але багато нюансів втрачаємо, сподіваючись на компетентність контролюючих органів.За негласним соціального договору між державою і його жителями мається на увазі, що якщо будинок зданий в експлуатацію, значить він безпечний. Але насправді все трохи не так.

Три роки тому були звужені повноваження Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ГСЧС).Забудовники не зобов’язані більше отримувати дозвіл від органів пожежного нагляду і контролю на початок робіт, вони зобов’язані тільки зареєструвати Декларацію в територіальному органі ГСЧС. Інспектори можуть перевіряти об’єкти, але про свій прихід потрібно повідомити заздалегідь.

Після здачі будинку в експлуатацію, обслуговуванням пожежної системи займається жек чи ОСББ. І на це моменті відразу з’являються питання. Чи виділяються гроші на це в повному обсязі? Чи не закрив жек з метою безпеки (для захисту від злодіїв) пожежну драбину?Чи не перекрив чи прохід до сходів сусід своїм будівельним сміттям? З цим доведеться зіткнутися новоселові вже після вселення в нову квартиру.

Як убезпечити себе і сім’ю від пожежі?

Покупцям відразу потрібно поцікавитися наявністю (або наміром встановити, якщо будинок ще будується) пожежних рукавів в квартирах і коридорах, датчиків задимлення, чи працює пожежна сигналізація.Уточнити, чи підключений будинок на центральний пульт пожежної частини, відкриті чи двері, що ведуть на сходи.

“Таким чином, покупець знатиме про всі нюанси заздалегідь.Що необхідно кожній родині – це в першу чергу відчуття безпеки в своєму будинку “, – говорить Ангеліна Деревльова, директор з маркетингу та продажу житлового комплексу RiverStone.

На що ж варто звертати увагу?Як приклад візьмемо будинку ЖК RiverStone, які відповідають всім стандартам пожежної безпеки.

У кожній квартирі встановлено датчик контролю задимлення (вони ж є в коридорах – це єдина система), пожежний комплект: рукав, підключений до окремого стояка, який завжди заповнений водою. Його довжина дозволяє погасити займання в будь-якому куточку житла.Всі вхідні двері в квартиру відкриваються назовні, в сторону можливої ​​евакуації.

Чотири пожежні комплекту, встановлених на кожному поверсі ЖК RiverStone, дозволяють погасити пожежу в коридорі і квартирах.У двох з них, крім пожежного рукава, постійно підключеного до води, також розміщені вогнегасники. Також в коридорах знаходяться дві шахти димовидалення.

У місцях загального користування розміщені покажчики руху до евакуаційних виходів.Двері в ліфтовий хол вогнестійка. У кожному будинку ЖК RiverStone є два евакуаційних виходи – сходи, причому одна має відкриті холодні переходи і не задимлювати в разі пожежі.

Ангеліна Деревльова розповідає, що при введенні будинку в експлуатацію пожежна система передається на пульт найближчої пожежної частини. “При спрацьовуванні сигналізації оповіщається пожежна частина, жек, автоматично відкриваються клапани шахт димовидалення.На даху включаються вентилятори. Таким чином, дим віддаляється з приміщень “, – розповідає Ангеліна Деревльова.

Шість рад мешканцям

Іноді в трагедіях винні самі мешканці. І мова йде не про непогашені недопалки, хоча вони часто стають причиною пожежі.Як не знизити свій рівень пожежної безпеки?

– Не треба демонтувати в квартирах пожежні датчики і пожежні комплекти;

– Простежте, щоб у загальному коридорі шафки ПК були укомплектовані, вогнегасники справні (діагностика проводиться 1 раз на рік, перезаправка порошкових – раз в 2 роки,вуглекислотних – 1 раз в 5 років).

– Не варто змушувати речами коридори і холодні переходи – це шляхи евакуації.

– Не треба закривати на ключ на двері, що ведуть на сходи.Краще встановити електромагнітні замки, які в разі пожежі будуть автоматично відключатися.

– Якщо частина балкона не засклена, то це не тому, що забудовник заощадив, а частина норми пожежної безпеки.Це пожежний відстійник, де в разі загоряння можна буде дочекатися допомоги.

– У процесі ремонту (брудних робіт) потрібно акуратно закривати пожежний датчик в квартирі або попросити фахівців його тимчасово відключити, бо він спрацьовує на пил.Якщо датчики реагують щопівгодини, жек / ОСББ просто може відключити сигналізацію. Крім того, від частого спрацьовування системи виходять з ладу механізми, що відкривають шахти димовидалення.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно