Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Білорус побудував енергоефективний будинок всього за $ 3300

18527.jpg
 

Два роки тому білорус Віктор Оскирко вирішив з’їхати зі знімною квартири в Мінську в свій будинок. Купив недорого ділянку в 100 км від столиці і всього за два місяці побудував найменше житло, яке тільки можна собі уявити.
Насправді свій будинок-кубик розміром 4х4х4 метри Віктор спочатку створював як тимчасове житло: на ділянці він затіяв будівництво повноцінного будинку, а малюк будувався, щоб не витрачати щомісяця гроші на оренду квартири в Мінську – на неї йшло приблизно $ 500 включаючикомунальні платежі. Перспектива економити близько $ 6 тисяч на рік для добудови основного будинку виглядала привабливо і з травня 2016 року Віктор з дружиною і сином переїхали в своє нове міні-житло.

Споруда будинку обійшлася Віктору приблизно в $ 3350 і посіла за часом близько двох місяців. Правда, він все на будмайданчику робив своїми руками, періодично залучаючи друзів і родичів.У разі найму будівельників, як каже господар будинку, будинок обійшовся б йому рази в три дорожче.

«Насправді мені будиночок обійшовся в копійки – багато матеріалів залишилося від зведення основного особняка: дошки, фанера, мінвата і так далі, – зізнається Віктор.- Але я все перерахував за ринковими цінами, правда, виходив з цін на матеріали дешевше … Фундамент саморобний, фундамент. Стіни -обрешетка з дощок + мінвата + OSB зверху + замість пароізоляції звичайна целофанова плівка.

Проекту ніякого у мене не було: ідею конструкції я підглянув у одного німця, який побудував студентський будиночок 3 на 3 метри.Тільки у нього вхід на другий рівень був усередині будинку, а ми, щоб не робити сходи всередині і не займати нею простір, зробили підйом до першого рівня поза стінами будинку, оформивши його у вигляді ганку з верандою.Це дозволило обладнати в будинку ще і «нульовий» рівень, де у нас «вітальня», комора і пральня ».

У будинку площею 16 м2 все розташовано дуже компактно, економія місця досягається часом за рахунок досить несподіваних рішень.Наприклад, тут поєднані душова кабіна і туалет: душ доводиться приймати, сидячи на унітазі!

«Спочатку було незручно, але швидко звикаєш – небагато чим відрізняється від громадських лазень, – сміється господар.- Єдина незручність – після душу потрібно ганчірочкою протирати підлогу, щоб наступного зайшов не було мокро …»

Компактна кухонька більше нагадує таку в автомобільному трейлері, хоча гарнітур використаний повноцінний – його господарі перевезли зі знімною квартири.

Опалюється будинок … кондиціонером!

«Це спеціальна модель, яка працює при температурі до 25оС, – пояснює Віктор. – Її датчик запрограмований на підтримку постійної температури в 22 градуси – як тільки температура падає – кондиціонер включається і обігріває будинок.У найхолодніший місяць ми платили близько 40 рублів (560 гривень) за електроенергію: за телевізор, бойлер, пралку, електроплиту, холодильник, освітлення і два комп’ютери … У теплі місяці платимо ще менше ».

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно