Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Більше третини українців знову готові повірити ЖЕКам

1441270570
 

За результатами соціологічного опитування компанії Research & Branding Group, проведеного в липні цього року, для 46% жителів країни питання – кому довірити управління багатоквартирним будинком – ЖЕКу, ОСББ або сторонньої організації – є актуальним. При цьому 42% вже визначилися зі своїм вибором, а ще 14% поки вагаються.

Найменше ця проблема турбує жителів західних областей країни (47%), тоді як в центральному регіоні про актуальність вибору заявили 54%, а на Півдні і Сході України – по 63% опитаних.

У великих містах про вибір підрядника думає 87% респондентів, в середніх і малих містах – 65%, в сільській місцевості – 18%.

Що стосується конкретного вибору форми управління майном багатоквартирного будинку, то думки українців розділилися: третина респондентів (33%) воліли б створення ОСББ, ще 6% погодилися б на призначення керуючої компанії. А 36% жителів багатоповерхівок воліли б нічого не міняти і залишити ЖЕКи. При цьому кожен четвертий опитаний до сих пір не готовий схилитися до жодного з варіантів.

Найбільше прихильників створення ОСББ на Заході України (55%). В інших регіонах таких менше половини: 30% на півдні, 25-26% на сході і в центрі.

Число віддають перевагу нічого не міняти і залишити ЖЕКи становить 44% в центрі, 40% на півдні, 38% на сході і всього 20% на заході України. А до призначення керуючої компанії готові всього 3-4% жителів південних і східних областей і 7-8% жителів західних і центральних областей.

Кількість тих, з формою управління майном свого будинку найбільше на сході України (33%), а найменше – на заході (18%). У центрі і на півдні країни число тих, хто вагається громадян становить 22 і 27% відповідно.

До створення ОСББ схиляється 34-35% городян і 24% сільських жителів. У той же час за збереження ЖЕКів виступає 43% жителів обласних центрів і 30-31% жителів сіл і середніх і малих міст. Віддати кермо правління управляючої компанії готові 9% сільських жителів, 7% респондентів в середніх і малих містах і 4% жителів обласних центрів.

Джерело: ubr.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно