Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Більшість забудовників, що вижили до сьогоднішнього дня, стабільні й виконують свої зобов’язання?

911.jpg
 

Цього року ринок нерухомості пережив кілька злетів і падінь. Наприклад, на початку року угоди з нерухомістю через революційних подій в країні практично завмерли.
З 15 грудня 2013 року по 1 березня 2014 було укладено рекордно мінімальну кількість договорів. З лютого по травень, коли почала розкручуватися спіраль девальвації, в сегменті економ-житла з’явився попит на покупку.Потім за пару тижнів до президентських виборів, і наступний тиждень після виборів, до початку червня, знову було затишшя.Зараз же ринок нерухомості повертає свої позиції, що багато в чому пов’язано з циклами готовності об’єктів, і потребою забудовників в ресурсах для їх завершення. Причому, у виграші залишається покупець, який багато в чому задає тон операціях.Наприклад, коли будинок ще на етапі котловану, то перший внесок складе 20%

На даний момент можна спостерігати невелике зростання цін на первинну нерухомість в гривневому еквіваленті.Однак ринок дуже слабкий, тому всі тенденції, коливання мають виключно короткостроковий характер. І це накладає відбиток на настрої інвесторів, забудовників і продавців. Немає паніки – вже добре.При цьому є досить суттєвий попит на «квадратні метри» в новобудовах, хоча поширюється він в основному на економ, в той час як бізнес-і еліт-сегменти знаходяться в стагнації.

Правда, цінова політика, а також темпи будівництва, багато в чому залежать від стратегії роботи девелопера. Так, частина будує за рахунок позикових коштів, отриманих від банку.Вони найчастіше залучалися в доларах, і ситуація для таких забудовників складається не кращим чином, так як їм доводиться віддавати в 1,5 рази більше, ніж вони планували.Хтось же будував і продовжує зводити об’єкти за рахунок коштів інвесторів, що ставить успішність проекту в залежність від постійного грошового потоку.

Причому, на даний момент у девелоперів існують скоріше внутрішні переживання, ніж якісь реальні проблеми. Безумовно, ринку нерухомості є, що приховувати. А через ненадійних або проблемних компаній можуть постраждати чесні забудовники.Досить одного крупного скандалу, і девелопери втратять довіру, все впаде немов картковий будиночок.

Але це, напевно, найгірший прогноз.Зрештою, навіть у критичній ситуації девелопер може побудувати 10 поверхів з 24, переглянувши проект, і завершивши будівництво без шкоди для свого авторитету. Та й не можна говорити про будь-яких масових проблемах серед забудовників.Як не дивно, більшість компаній, що вижили до сьогоднішнього дня, стабільні й виконують свої зобов’язання, продовжують будівництво об’єктів, що не може не радувати.Причому, з боку інвесторів є явний зростаючий інтерес і попит, оскільки нерухомість зараз – найбільш зрозумілий інструмент, в який можна вкладати і заробляти на ньому вже в короткостроковій перспективі.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно