Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Будинок майбутнього в Норвегії

4530.jpg
 

У Норвегії побудували перший будинок з негативним споживанням електрики.

Будинки, здатні самостійно забезпечувати себе електрикою, сьогодні вже не новина. У світі існує кілька «розумних» будинків, генеруючих енергію з поновлюваного джерела і розподіляють її на свій розсуд.

Норвезька дослідний центр Zero Emission Building вирішив піти далі і представив свій новий проект – автономне будівля, яка не тільки забезпечує електрикою себе, а й ділиться ним з містом.

Будинок, побудований в місті Ларвік, створює вдвічі більше електроенергії, ніж споживає. Експериментальний будинок оснащений похилим дахом, вона поглинає світло сонця і сприяє природної вентиляції.

У будівлі великі, повністю відкриваються вікна.Господарям можна забути про жалюзі і шторах: будинок спроектований так, щоб на повну силу можна було використовувати природне освітлення, що не перегріваючи при цьому кімнати.

Архітектори з компанії Snohetta розробили атріум (внутрішній світловий двір), який дає гігантську кількість світла і не потребує використання затемнення.

У будинку є зовнішній басейн, вода в ньому нагрівається за рахунок зайвого тепла.Електричний автомобіль отримує харчування від домашньої мережі, а також накопичує надлишки енергії, яку генерує будівлю.

Робота з системами будинку ще не закінчена. Планується провести ряд тестів різних опалювальних приладів і оцінити їх ефективність.

Автори проекту акцентували увагу на тому, що будинок, незважаючи на всі вбудовані в нього «розумні» системи, – це просто житло, в якому повинно бути комфортно і затишно.

У найближчі кілька років планується побудувати в Норвегії велика кількість подібних будівель.В одному тільки Бергені буде зведено близько 700-800 будинків, що виробляють електрику.

Будинок-генератор, що забезпечує електроенергією не тільки себе, а й населений пункт, в якому знаходиться, – пілотний проект Zero Emission Building.Саме цей дослідний центр встановлює в Норвегії норми будівництва житлових об’єктів.

Не виключено, що через деякий час зведення всіх будівель в державі буде відповідати новим «зеленим» стандартам.

Джерело: uainfo.org

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно