Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Будівельна галузь України виживає за рахунок зведення житлових будинків – експерт

homeremont
 

Будівельна галузь України виживає за рахунок зведення житлових будинків, так як на дані об’єкти існує попит серед населення, тоді як роботи з промислового, соціальному і комунального будівництва практично не ведуться через відсутність інвестицій.

Про це повідомив голова ради директорів державної будівельної компанії “Укрбуд” Юрій Пелих на прес-конференції, присвяченій Дню будівельника.

“Будівництво житла – це сьогодні той напрям, завдяки якому виживає будівельна галузь в Україні … Безумовно є попит, абсолютно великий попит. Приблизно 2,5 мільйона сімей сьогодні потребують житла, або в поліпшенні житла”, – сказав Пелих.

Він зазначив, що на сьогоднішній день в Україні практично не ведеться будівництво промислових об’єктів, так як для реалізації таких проектів необхідні значні інвестиції, яких немає.

“Інвестор, як іноземний, так і вітчизняний, в тій ситуації, в якій перебуває економіка України, чи ризикне щось тут вкладати, щось тут будувати і створювати виробничі потужності”, – сказав Пелих, додавши, що в найближчому майбутньому , поки що ністабілізується економічна ситуація в країні, не варто очікувати серйозного приходу інвестицій на будівельний ринок України для зведення промислових об’єктів.

Він також зазначив, що будівництво соціального (дитячі садки, лікарні, школи) та комунальної інфраструктури повністю залежить від наповнення місцевих бюджетів і прагнення місцевої влади створювати і ремонтувати дані об’єкти.

“Ми знаємо ситуацію, яка сьогодні складається в місцевих бюджетах. Так, прийнято відповідні рішення, які поліпшили ситуацію наповнення місцевих бюджетів, але не на стільки, щоб широко розгорнути програму будівництва соціальних об’єктів”, – сказав Пелих.

Присутній на прес-конференції віце-президент Академії будівництва, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури Петро Куликов впевнений, що розвиток будівництва України запустить економіку країни, оскільки залучить велику кількість суміжних із будівництвом галузей.

“Будівельна галузь дає можливість розвиватися 27-28 іншим суміжним виробництвам із галуззю… тобто запрацюють інші галузі і тоді буде економічне зростання в країні”, – сказав Куликов.

Джерело: economics.unian.net

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно