Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Будівельникам пропонують видавати ліцензії за класами наслідків

1059.jpg
 

Ліцензування пропонують змінити.
Глава Державної архітектурно-будівельної інспекції Максим Мартинюк виступає за видачу ліцензій на будівництво по класах наслідків замість категорій складності.

«Основна новація, яку ми збираємося запропонувати, – це перехід від класифікації ліцензіатів по можливості виконувати роботи по складності об’єкта до кваліфікації ліцензіата по можливості виконувати об’єкти по класу наслідків.Зараз ми видаємо ліцензії за категоріями складності, я би видавав ліцензії за класами наслідків », – сказав він.

Чиновник зазначив, що в будівельних нормативах існують класи наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні наслідки), СС3 (істотні наслідки) і є 5 категорій складності об’єкта.

За його словами, в нинішній системі ліцензування не ліцензуються організації, які хочуть виконувати роботи до 3-ї категорії складності.

«Умовно кажучи, 16-поверховий однопід’їздний будинок 3-й категорії складності по класу наслідків СС2 може побудувати бригада будівельників по оголошенню безкоштовної газети. Я не думаю, що це задовольняє потенційних жителів цього будинку », – повідомив він.

Мартинюк вважає, що наступним кроком після прийняття законопроекту про делегування контрольних повноважень на місцевий рівень мають стати зміни в законодавстві про ліцензування.

Джерело: 100realty.ua

Возможно, Вам также будет интересно