Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Будівля – “копійка”: перша в світі будівля круглої форми

5916.jpg
 

В даний час таких будівель кілька у світі, але це назавжди залишиться першою.

Першим у світі будівлею круглої форми. Унікальне кругла будівля Aldar HQ (анг. Aldar headquartes building) висотою 121 м знаходиться в столиці ОАЕ Абу-Дабі на узбережжі району Аль-Раха.

Будівля Aldar HQ знаходиться в столиці ОАЕ Абу-Дабі на узбережжі району Аль-Раха. В даний час перше в світі кругла будівля Aldar HQ є штаб-квартирою девелоперської компанії Aldar Properties.

Проект Aldar HQ розроблений катарської архітектурної майстерні MZ & Partners відповідно до принципів американської системи класифікації Green Building Council LEED в 2005 році.За задумом архітекторів образ будівлі, що знаходиться на березі моря, повинен був гармоніювати з навколишнім середовищем, в результаті в основу проекту ліг образ морської мушлі.

Будівництво об’єкту почалося в 2007 році і закінчилося через три роки – в 2010 році.Загальна площа забудови склала 123 тис. Кв. м. Висота будівлі – 121 м. Загальна площа будівлі – 61 900 кв. м.

Безумовним шедевром інженерної думки є інноваційна фасадна система будівлі Aldar HQ, в якій, незважаючи на опуклу форму об’єкта, що не використано жодного вигнутого скла.Секретом такого досягнення стали скляні елементи у вигляді трикутників, завдяки яким будівельники сформували бажаний вигнутий фасад.

У будівництві застосована технологія діагональної сітки.У центрі будівлі є дві бетонні опори, у зовнішньому каркасі використані лише сталеві конструкції, що, у свою чергу, дозволило істотно збільшити гнучкість і різноманітність внутрішнього планування.

Будівля стала одним з перших екологічно нешкідливих офісних будівель в Абу-Дабі, що претендують на рейтинг Silver за стандартами енергоефективності LEED, що є високим досягненням у сфері екології для такого масштабного будови.

У проекті передбачено максимально ефективне природне освітлення. Також були використані продумані системи штучного освітлення та водопостачання. Екологічної «родзинкою» будівлі є підземна автоматична вакуумна система збору сміття.

Проект будівлі отримував не одну нагороду за оригінальність. У 2008 році на конференції BEX у Валенсії будівля була визнана кращим у номінації «Футуристичний дизайн». Варто відзначити, що особливо шикарно воно виглядає на тлі нічного міста.

Джерело: budport.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно