Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Будівництво за рік або за кілька років: що вигідніше?

14175.jpg
 

Один рік

Якщо вирішено звести будинок за один сезон, то переваги такого рішення будуть цілком очевидні – роботи не займуть багато часу, не доведеться коригувати життєві плани залежно від потреб будівництва.

Високий темп можливий, якщо процеси будуть виконувати одна-дві бригади. Це спрощує спілкування з будівельниками, оскільки вони не зможуть перекласти відповідальність на попередників. Та й питання консервації на порядку стояти не буде.

Але у такого рішення є й очевидні недоліки. Великий обсяг фінансових вливань за короткий термін під силу не всім забудовникам. Складно знайти бригаду, настільки універсальну, щоб все різнопланові роботи зі зведення були виконані однаково якісно, та до того ж в короткий термін.

Поспіх може коштувати дорого, адже навіть якщо забудовником розроблений дуже чіткий план, не факт, що всі працівники будуть його дотримуватися. Будівельники можуть запізнюватися, витрати за кошторисом – рости, постачальники – зривати підвезення матеріалів, погодні умови – заважати вкластися в графік.

Дуже важливо також пам’ятати, що не всі будівельні технології дозволяють вести будівництво в стислі терміни. Мокрі процеси – кладка стін, штукатурка і інші – мають чималу тривалість з обов’язковими технологічними перервами, і до того ж сильно залежать від погоди.

Два-три роки

За два-три сезони побудувати будинок у багатьох відношеннях легше і зручніше, ніж за один. При таких рядках зручніше планувати всі етапи і перерви. Можна поділити роботи на два-три періоди.

Наприклад, спочатку зайнятися вибором і покупкою ділянки, знайти відповідний проект і адаптувати його під потреби сім’ї, підвести комунікації і до зими закінчити нульовий цикл (фундамент, підвал, підлога на грунті).

У новому сезоні можна підвести будинок під дах, тобто змонтувати стіни, перекриття, кроквяну систему і укласти покрівельне покриття. Потрібно відзначити, що сучасні добавки в бетон дозволяють досягати його повного схоплювання буквально за пару днів, тому зведення стін можна починати практично негайно.

Хоча стіни з сучасних матеріалів (пористого бетону, поризованої кераміки) практично не дають усадки, вони навантажують фундамент, і перерва на етапі закінчення загальнобудівельних робіт навіть бажаний, він дає можливість всій конструкції трохи осісти. А на третьому етапі зручно влаштувати всі внутрішні комунікації, провести оздоблювальні роботи і заселитися

При такому плані цінні будівельні матеріали і обладнання не залишаться на будівництві без нагляду. Всі незручності, які характерні для зведення за один сезон, при збільшенні термінів стають неважливі.

Можна без поспіху чекати закінчення мокрих процесів, при виникненні якихось технічних неузгодженостей є час для консультацій з фахівцями і виправлення помилок.

Можна навіть встигнути знайти іншу бригаду, якщо з’явилися сумніви в професіоналізмі попередньої. Та й фінансові питання вирішити простіше, наприклад можна знайти більш вигідні і недорогі пропозиції. У забудовника буде більше можливостей контролювати роботи і навіть при бажанні взяти в них участь.

Більше трьох років

У деяких випадках доводиться розтягувати будівництво на 4-5 років. Але такий план можна приймати лише як форс-мажорний. У ньому набагато більше недоліків, ніж переваг.

Звичайно, за великий термін можна встигнути заробити грошей для закінчення будівництва та закупівлі необхідних матеріалів і устаткування, причому за більш вигідними цінами. Можна також домовитися з обраної будівельною бригадою з урахуванням її реального завантаження.

Можна зводити будинок самостійно, не відриваючись від основної роботи, звичайно, при наявності професійних навичок. Але потрібно розуміти, що життєві плани на найближчі 4-5 років будуть в цьому випадку підпорядковані будівництві.

До того ж інвестиції будуть як би «заморожені» в стінах, тобто гроші витрачені, але можливості жити в будинку ще не буде. При такому тривалому терміні складно влаштувати технологічні перерви таким чином, щоб не було необхідності в охороні.

На якомусь етапі може виявитися, що в нежилому ще будинку або на ділянці є матеріали, які легко можна демонтувати або просто перевантажити і вивезти. До того ж кожна консервація будівництва потребують сил і додаткових витрат.

Джерело: superdom.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно