Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Будліцензії буде повертати ДАБІ

9198.jpg
 

Держархбудінспекція пропонує внести зміни в закон «Про архітектурну діяльність» щодо підстав зупинення та відновлення ліцензій на створення об’єктів архітектури.Якщо пропозиції затвердять, приймати відповідні рішення буде виключно ДАБІ.

Що пропонується

Для початку ДАБІ пропонує доповнити ст.17 закону, включивши туди визначення чітких підстав для зупинення та поновлення дії ліцензій на створення об’єктів архітектури. Зараз в статті таких визначень немає.Там лише зазначено, що господарська діяльність, пов’язана із створенням об’єкта архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства, що порядок ліцензування такої діяльності визначається Кабміном і що органом ліцензування єцентральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

ДАБІ, що є цим органом, серед підстав припинення дії ліцензії пропонує вважати наступні:

Аварія на будівництві, порушення вимог нормативно-правових актів, будівельних норм і нормативних документів в областімістобудівної діяльності,  незабезпечення своєчасного оформлення та ведення виробничої та виконавчої документації, застосування неякісних будівельних матеріалів і т. д.

У свою чергу, підставою для поновлення дії ліцензії пропонують зробити акт про усунення порушень ліцензійних умов, складений за результатами позапланової перевірки.Фактично, це означає, що якщо у компанії призупинено дію будівельної ліцензії, вона повинна добровільно звернутися в ДАБІ, щоб звідти надіслали перевіряючих і склали заключний акт.

У ДАБІ вважають, що встановлення таких підстав для зупинення та поновлення дії ліцензії стане кроком назустріч будівельникам, оскільки дасть їм можливість продовжити будівельну діяльність відразу після усунення порушень ліцензійних умов.

Місце для корупції

На ринку не всі погодилися з тим, що це – крок назустріч будівельникам. Наприклад, архітектор Вадим Жежерін впевнений, що це чергова маніпуляція і спроба ДАБІ створити додаткову корупційну схему.«ДАБІ постійно розширює собі коло будівельників, яких можна« доїти », – говорить він, підкреслюючи, що пропоновані зміни в закон переслідують ту ж мету.«До тих пір, поки ця структура буде займатися своїми незрозумілими і суб’єктивними функціями, нічого не зміниться», – говорить Вадим Жежерін.

Директор компанії «Стандарт Девелопмент» Андрій Романенко не настільки категоричний, але погоджується, що подібне нововведення здатне створити поле для корупційних дій. «У випадку з прямим спілкуванням завжди є корупційний елемент, який не можна усунути.Як тільки з’являється будь-який дозвільний документ, будь-який папірець, одразу з’являється така ймовірність », – каже будівельник.

Щось добре

Втім, якщо не враховувати можливість виникнення корупційної складової, ідея здається Андрію Романенко непоганий.Він пояснює, що зараз в разі, якщо забудовник найняв генпідрядника, у якого відкликали ліцензію, доводиться міняти підрядника. «На заміну підрядника йде 3-4 тижні, на питання вирішення спору по ліцензії в суді – кілька місяців», – розповідає він.Якщо ж завдяки нововведенню ліцензію можна буде відновлювати в більш короткі терміни, ринок від цього тільки виграє.

У свою чергу, партнер Ukraine Turnaround Real Estate Fund, учасник Ukrainian Building Community Сергій Овчинников вважає, що пропозиція ДАБІ цілком виправдано і логічно.Він пояснює, що дії держоргану з приводу ліцензії можна оскаржити в суді, і якщо в системі з’явиться ще акт про усунення порушень ліцензійних умов, його можна буде таким же чином використовувати в суді для захисту своїх інтересів.

Рідкісні випадки

Будівельники кажуть, що зараз на ринку не зустрічаються випадки відкликання і призупинення ліцензій.«Я останнім часом не чув про відкликаних ліцензій на проектну діяльність, на діяльність технічного нагляду або інших подібних випадках», – розповідає Сергій Овчинников.

Андрій Романенко говорить, що таке трапляється насамперед на об’єктах IV-V категорій складності.На об’єктах I-III категорій, за його словами, такі випадки малоймовірні, оскільки там досить прості і добре відпрацьовані стандартні технології і роботи, часто не вимагають унікальних ліцензій.

Залишилося зрозуміти, чи знайде ініціатива ДАБІ підтримку на виконавчому рівні. Зараз, як повідомили в прес-службі відомства, документ перебуває на стадії опрацювання з Мінрегіоном.Після обробки його проект обіцяють розмістити на офіційному сайті ДАБІ і на сайті Мінрегіону для публічного обговорення, в тому числі з учасниками будівельного ринку.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно