Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Час комуналок: Як купити недороге житло в Одесі?

1744.jpg
 

Різке падіння цін на нерухомість дає шанс багатьом одеситам придбати недорогу житлоплощу собі, своїм дітям або для того, щоб заробити на оренді. Як провести угоду і не пошкодувати – розповідають експерти.
Дорожче не буде?

Ольга Леонідівна – підприємець. Вона здає залишилася у спадок від батьків квартиру в центрі міста. За останні кілька років їй вдалося відкласти 18 тисяч доларів на покупку нерухомості.

– У мене вже доросла дочка, краще жити окремо, – розповідає Ольга. – Ще рік тому я планувала купити виділену кімнату зі своїм входом і санвузлом на Слобідці. Тепер ми вичікуємо – ціни падають і, можливо, вийде придбати що-небудь в центрі.

Аналітик ринку Сергій Марченко вважає поведінку Ольги здоровим. За його словами, сподіватися на те, що ціни зростуть не доводиться, а от подальше падіння досить ймовірно.

– Ситуація в економіці не зміниться «раптом». Потрібні реформи і ще якийсь час на розкачку.А без змін краще точно не стане – упевнений економіст. – Зі вторинною нерухомістю відбудеться те ж саме, що і з квартирами в нових будинках: ціни в гривнях залишаться колишніми, а в інвалюті – впадуть відповідно курсом.Так вже відбувалося в 2009-2010 роках, тільки тоді процеси йшли швидше. Зараз все затягується. То у нас «ніяк не більше 11,50», то «тверді 12,95», а тепер уже коридор 15-16 гривень за долар.У народі підтримували віру, що все «устаканиться» і багато хто не поспішали знижувати ціни, сподіваючись «вигадати» собі що-небудь. Тому тепер навіть при стабільній гривні ціни будуть коригуватися і взимку, і навесні, – упевнений Сергій.

Дійсно, на Фонтані вже можна знайти однокімнатні квартири в «хрущовках» за 36 тисяч доларів, тобто за ціною, яка раніше була на таку нерухомість на селищі Котовського.Число оголошень, в яких ціна тримається близько до старої позначці, за останні два місяці різко скоротилася – розмріявся продавці стали «прозрівати».

Якщо вірити експертам, то ціни прагнуть до планки в 50-60% від того, що було рік тому.Єдиним винятком може бути сама недорога нерухомість кшталт комуналок і «готельок» – попит на неї цілком може вирости. Так що якщо ви продаєте квартиру – Не завищувати ціни й взагалі, поспішіть. Якщо ж купуєте – поступайте рівно навпаки.Найважчий випадок – розмін. Через цінової плутанини і поганих продажів домовитися зараз дуже складно, так що операція може затягнутися.

Яке житло користується попитом?

Те саме «дешеве» житло вже доступно широким верствам населення, що мав деякі обороти і зберігав гроші в доларах.Якщо раніше варіантом-мінімум була кімната в комуні на Слобідці за 14-16 тисяч доларів, то тепер найбільш ходовий товар – кімнати на Черемушках та селищі Котовського. Метражі в районах получше- поменше, а ціни коливаються від 11 до 13 тисяч доларів.

Другу сходинку займають комуни в центрі. Особливо багато їх в районі Нового ринку, але можна знайти і на Дерибасівській, і біля моря. Ціни прив’язані до метражу – по тисячі або трохи більше за кожен квадрат.Найбільш доступними виявляються кімнатки в провулку Богданова, на Коблевської, Ляпунова та інших злачних місцях старої Одеси.

Кімната в комуні – це як би окрема нерухомість, але з сусідами «в навантаження». Вони на кухні, в коридорі, займають санвузол.Загалом, не помітити їх важко. Найчастіше це наймачі житла, які влаштовуються на випадкові роботи в Одесі. Деякі мають проблеми із законом. Так що подумайте, може, краще поки пожити з добре знайомими родичами, ніж бігти до незнайомих сусідам.

Оптимальний варіант з точки зору ціна-якість – це виділені кімнати в комунах і «гостинки». Вони подешевшали дуже незначно і зараз знаходяться в межах 20-28 тисяч доларів.За ті ж гроші можна знайти однокімнатні квартири з окремою кухнею та санвузлом на початку Пересипу. Ще пару тисяч – і ви на селищі Котовського, Ленселищі та інших неблизьких до центру місцях.

Як не купити «кота в мішку»?

4 ради від професіонала.

Дешева нерухомість – це не тільки маленькі площі та чварні сусіди. Це ще і старі будинки в центрі міста, на Молдаванці, Слобідці і Пересипу. І якщо ви збираєтеся тут пожити, а потім продати квартиру за адекватною ціною, зверніть увагу на стан будинку.Ось основні поради від ветерана ЖКГ, відпрацьованого в цій сфері більше п’ятдесяти років, Анатолія Бугайчука.

1. Для початку, уважно вивчіть стіни будинку, звертайте увагу на дрібниці.Будівля на перший погляд може виглядати пристойно, але в проході або з боку двору виявиться товста тріщина, в яку вставлений цеглинка з датою. Це – маяк, що дозволяє відстежувати, ширину роз’єму. Значить, будинок проблемний і його стан відстежується в ЖЕКу.Варто піти туди і переконатися, що будівля не є старим або аварійним.

2. Якщо ви збираєтеся селитися на першому поверсі, попросіться в підвал. Бажано, щоб там не було занадто сиро, не стояла вода, що не проривали труби.Краще всього, якщо підвал викуплений кимось під бізнес. Справа в тому, що з відлигою стіни будинків можуть сиріти, а після літніх дощів у вас в кімнаті буде стояти неймовірна задуха. З тієї ж причини будинку з цегляним цоколем краще, ніж звичайні, з черепашника.

3.При покупці житла на верхніх поверхах головне – дах. Найчастіше люди дивляться на дірявий карниз і лякаються. Але ліплення може відлетіти від часу і низької якості робіт. Попросіться на горище. В ідеалі він повинен бути не дуже безлистим і без сирих місць.Особливу увагу зверніть на стики шиферу і статі. Якщо там все запліснявілі, значить, над лівневка зібралося багато сміття, яке вбирає воду і пріє. Це поганий знак. Ну і на стан стічних труб зверніть увагу.

4. Стіни верхніх поверхів часто мають тріщини.Для Одеси це майже нормально. Але якщо будинок проблемний і знизу видно маяки, то майте на увазі, що через просадок і різних деформацій саме верхня частина будинку буде мати самі виражені проблеми. Не купуйте кота в мішку.І обов’язково дізнайтеся про будинок в ЖЕКу – радить Бугайчук.

Скільки коштує «дешеве» житло в Одесі?

Вид нерухомості ……………….. мінімум ……… максимум

Комуналка на околиці …………… 11000 …………. 18000

Комуналка в центрі ………………. 16 000 …………..27000

«Виділенки» на околиці ………… 14000 ………… 20000

«Виділенки» в центрі …………….. 22000 …………. 30000

«Гостинка» ………………………………… 20000 ……. …… 28000

Однокімнатна (мінімум) ………. 23000 ………….29000

* Виделенка – кімната в комунальній квартирі з окремим входом і окремими зручностями.

Джерело: odessa-life.od.ua

Возможно, Вам также будет интересно