Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Час утеплятися: як забудовники забезпечують енергоефективність та економію по “комуналці”

 

Постійне зростання тарифів на опалення змушує взятися за утеплення, облік і економію тепла не тільки окремо взятих громадян, а й забудовників.
Девелопери відзначають: гарантоване скорочення витрат на опалення в новобудовах привертає більше покупців і стає ще одним інструментом в конкурентній боротьбі. Як саме утеплюють громадян будівельники, – дізнавалася у лідерів ринку KV.

Ігор Кушнір, глава правління-президент ПрАТ “ХК” Київміськбуд ”

Щоб забезпечити енергоефективність будинків, які будує ХК “Київміськбуд”, ми використовуємо сучасні віконні конструкції з багатошаровим склінням, утеплюємо фасади мінераловатнимиплитами. Використовуємо більш ефективні типи теплоізоляції, застосовуємо ніздрюваті цементно-піщані блоки, встановлюємо індивідуальні котельні з високим ККД, теплонасоси, прилади поквартирного регулювання температури.

Для утеплення будинків використовуємо такі будівельні матеріали: мінеральна вата для обшивки фасадів, якісні склопакети з 3-5-камерним профілем, якісну цеглу не менше 250 мм, навісні вентильовані фасади. Все це допомагає економити не менше 40% тепла в будинку.

Відносно заходів з використанням альтернативних джерел енергії: вже готуємося встановлювати сонячні батареї на дахах в нових будинках. Зокрема, в ЖК “Mirax”, в будинку на Лейпцизькому, в ЖК на Лумумби та ін.Ефект поки оцінити складно, будинки в процесі будівництва, але впевнені, він буде значним і жителі по достоїнству оцінять застосування такої технології. Також в нових будинках будуть підзарядки для електромобілів.

Олег Майборода, генеральний директор “Укрбуд Девелопмент”

Дві ключові концепції “Укрбуду” – це енергозберігаючі технології та впровадження системи розумного будинку CLAP.Саме над їх об’єднанням і втіленням в життя працює “Укрбуд”, закладаючи високий рівень комфорту ще на стадії проекту. Їх використання повинно забезпечити максимальний комфорт мешканців та мінімізувати витрати на утримання житла.

“Укрбуд” не змінює своєї традиції максимально широко використовувати традиційний будівельний матеріал – “класичний” червона цегла, який добре тримає тепло.

А для зменшення тепловтрат забудовник проводить цілий комплекс заходів.

Наприклад, 70% втрат тепла йде через вентиляцію, а тому одним з основних напрямків енергозбереження є рекуператорная вентиляція, завдяки якій можна підігрівати припливне повітря за рахунок використання тепла витяжного повітря.На другому місці за значимістю застосовуваних енергозберігаючих технологій – установка енергоефективних вікон і посилених квартирних дверей.Зокрема, ми встановлюємо багатокамерні склопакети з енергозберігаючим склом і 700-міліметровим профілем які забезпечують економію, комфорт, максимально мінімізують втрати тепла.

Крім цього будинку забезпечуються індивідуальними тепловими пунктами і отримують комплексне утеплення фасадів, при якому використовується мінеральна вата.У минулому році ми почали встановлювати індивідуальні теплові лічильники, які дозволяють мешканцям кожної квартири оплачувати тільки ті гігакалорії, які вони спожили. Власник житла сплачує гроші саме за спожите тепло, а не за умовні “загальні метри”.Індивідуальні теплолічильники, використовувані разом з терморегуляторами, допомагають значно зменшити рахунок за комунальні послуги.

Тема енергозбереження та економії ресурсів актуальна і для обслуговуючих житло компаній.Так, на прибудинковій території житлових комплексів “Олександрія” нами встановлено енергозберігаючі ліхтарі. Ці автономні пристрої враховують недостатню ступінь освітлення і включаються самостійно.У ЖК “Аристократ” фасад і прибудинкова територія висвітлюються за допомогою сонячних панелей. Ці панелі встановлені в трьох місцях: на дахах двох входів до підземного паркінгу і на даху трансформаторної підстанції.

Максимального комфорту і економії ресурсів допомагає досягти інноваційна система розумного будинку CLAP, доступна тільки жителям будинків від “УКРБУД”. CLAP увібрав в себе всі необхідні складові комфортного житла: сервіс, безпеку, економію, енергозбереження.За допомогою смартфона ви отримуєте можливість управляти побутовими приладами, домашнім клімат-контролем і комунальними послугами, отримувати наочну статистику і налаштовувати інтелектуальні сценарії на всі випадки життя.

CLAP допоможе заощадити на комунальних платежах – система сама вибере той джерело тепла, який дозволить домогтися потрібної температури з найменшими витратами.Якщо в будинку є знижки на енергоресурси в певний час, то CLAP врахує і це при плануванні їх використання. Економія в квартирі при використанні системи CLAP може скласти до 40% від загальної суми по комунальним платежам за місяць.Всього CLAP планується встановити в більш ніж 20 тис. Квартир від “Укрбуду”. І що найважливіше – від покупців не буде потрібно ніяких додаткових витрат, витрати бере на себе забудовник.

Зараз інженери “Укрбуду” працюють над геотермальними тепловими насосами, які будуть витягати теплову енергію землі і акумулювати її для нагріву приміщень і води.Ця технологія поки маловідома в Україні, хоча насос вимагає на 75% менше електроенергії в порівнянні з електричним опаленням.

Євген Городилов, заступник директора КП “Житлоінвестбуд-УКБ”

Енергозберігаючі рішення використовуються на всіх етапах будівництва. Інженерне обладнання (системи опалення та вентиляції) відповідає вимогам ДБН В.1.2-11 по економії теплової та електричної енергії. Устаткування (насоси, терморегулятори і т.д.) має клас енергоефективності не нижче, ніж клас енергоефективності будівлі.Котельне обладнання передбачає можливість автоматично підтримувати задану споживачем температуру повітря.Система опалення вбудованих приміщень з фіксованою тривалістю робочого дня проектується з автоматичними пристроями зниження надходження тепла в неробочий час.Передбачена якісна теплова ізоляція систем опалення в підвалі і стояків опалення для зменшення тепловтрат.

У теплопунктах передбачено регулювання подачі теплоносія в системах опалення в залежності від температури повітря за межами будівлі. Світлопрозорі конструкції вікон і дверей мають енергозберігаюче покриття і опір теплопередачі становить не менше 0,75 м2 • К / Вт.

У деяких проектах передбачено автоматичне керування електроосвітленням в приміщеннях, коридорах, включенням і вимиканням внутрішнього і зовнішнього освітлення. Для коридорів, холів і сходових клітин передбачена установка датчиків руху.Для системи зовнішнього освітлення передбачена установка світлодіодних світильників.

Відносно будматеріалів: в залежності від конструкцій зовнішніх стін, для утеплення будинків використовується мінеральна плита товщиною 120-150 мм, сучасні будівельні матеріали (наприклад, енергоефективний газоблок) також передбачають високуенергоефективність.

Щоб майбутні мешканці могли контролювати і регулювати споживання тепла, в тепловому пункті встановлюються загальдомовий комерційний прилад споживання теплової енергії з модемом для передачі показань на відстані.Квартири в житлових будинках обладнуються індивідуальними теплолічильниками і терморегуляторами батарей. Це дозволяє стежити за витратою тепла і, в результаті, скорочує витрати на оплату комунальних послуг.

Виключивши перегрів повітря і маючи можливість знижувати температуру в приміщенні, коли його не використовують, можна заощадити – зниження температури всього на 1 ° С економить 5-8% тепла.

Про альтернативну енергетику: такі проекти застосовувалися нашою компанією при будівництві початкової школи №334 та ліцею “Інтелект” (проспект Бажана, 34-А).Будівля загальноосвітнього навчального закладу – повністю незалежне від міської компанії-постачальника тепла і використовує для опалення енергію землі.Для відбору низько потенційного тепла з грунту запроектовано 4 геотермальних теплових насоса і 263 грунтових зонда глибиною 100 метрів.З урахуванням діючих тарифів на тепло і перспективи їх подальшого зростання додаткові витрати на пристрій теплових насосів окупляться за 5,5 років.

Інженерні системи школи обладнані системою автоматики, а управління ними побудовано за принципом “розумного будинку”.Коли в окремому приміщенні не проводяться заняття, зменшується подача повітря і тепла. Наприклад, якщо сонце освітлює східний фасад, то в приміщення, розташовані на сході, подається менше тепла, ніж в інші.Система вентиляції обладнана рекуператорами тепла, що дозволяють нагрівати припливне холодне повітря за рахунок теплого повітря, що видаляється. Світильники в класах автоматично змінюють яскравість в залежності від наявного природного освітлення в приміщенні.Ці прогресивні рішення з енергозбереження дозволяють вдвічі знизити споживання тепла в школі і забезпечують енергоефективність будівлі на рівні класу А.З метою зменшення втрат тепла зовнішні стіни школи утеплені мінеральною ватою товщиною 200 мм, а енергозберігаючі вікна мають коефіцієнт опору теплопередачі 1,0.

Використання системи геотермальних насосів для житлових будівель поки не планується, оскільки для цього необхідні певні площі і інвестиції в обладнання.

Використання сонячних батарей для покриття енергопотреб будівель також передбачає інвестиції в накопичувачі енергії, і це дорого, або ж з’єднання з енергомережами, для чого необхідно отримання ліцензії на організацію, яка в подальшому візьмебудівлю на обслуговування. Тобто, у випадку з житловими будинками такою організацією може стати ОСББ, але воно повинно організуватися.

Олександр Карпяк, головний інженер DIM GROUP

На початку хотілося б відзначити, що всі забудовники повинні виконувати вимоги щодо енергоефективності будинків, зазначені в ДБН В.2.6 і 31 до: 2016 “Теплова ізоляція будівель” (основному нормативному документі на сьогоднішній день, який регулює питання енергоефективності в Україні). Також це ДСТУ Б В.3.2-3: 2014 “Керівництво з виконання термомодернізації житлових будинків” та ДСТУ Б А.2.2-8: 2010 “Проектування.Розділ “Енергоефективність” у складі проектної документації об’єктів “, які досить жорстко регламентують сучасне будівництво.Реалізація закладених в них рішень тягне істотні витрати забудовника і, відповідно, подорожчання згодом житла для кінцевого споживача. У зв’язку з цим, на жаль, не всі забудовники в повній мірі дотримуються прийнятих нормативних документів.Стратегія DIM GROUP – не тільки витримувати зазначені норми і стандарти, а й, як завжди, робити трохи більше для Клієнта за ті ж гроші. Це наша головна мета – дати Клієнту більше, ніж він очікує.Наш ЖК “Автограф”, який ми позиціонуємо, як ЖК класу “Комфорт +” з легкістю можна віднести до класу “Бізнес”, а ЖК “А52” має багато переваг, які не завжди є в ЖК класу “Преміум”.ЖК “Метрополіс”, наприклад, що виконується за монолітно-каркасною технологією, буде повністю облицьований по системі вентильованого фасаду із застосуванням кешованої мінеральної вати для утеплення та звукоізоляції по стінах з глиняного (керамічного) цегли і т.д.Ми не женемося за “дешевими” зобов’язаннями типу “забудовник встановлює металопластикові вікна з двокамерними склопакетами, загальдомовий облік тепла, радіатори, встановлює унітаз”, зрозумілі для невибагливого споживача.Ми підходимо до рішень енергоефективності комплексно, і наш інвестор, можна сказати, розпещений і вимогливий.

Уже традиційними рішеннями в наших реалізованих і нових проектах в залежності від класу є установка багатотарифних електричних і квартирних теплових лічильників, створення єдиної мережі обліку спожитих ресурсів комплексів через пристрій системидистанційного знімання показань споживання енергоносіїв; установка в індивідуальних теплових пунктах (ІТП) високоефективних теплообмінників та іншого обладнання з високим ККД.Пристрій індивідуальних дахових котелень на ЖК “Автограф” та РК “Метрополіс” вирішує питання ліквідації втрат тепла при традиційній (підземної) транспортуванні теплоносія від міських районних котелень.Проектування систем опалення та ГВП виконується по променевої схемою, що зменшує плече подачі теплоносія до споживача, що також знижує втрати тепла. Стандарт для компанії – LED-світильники всередині будівлі і зовні.Встановлюються датчики руху в місцях громадського користування, що дає економію електроенергії. Компанія ретельно опрацьовує склад покрівель, які дозволяють значно підвищити опір теплопередачі покриттів.Ще один стандарт для DIM GROUP – огороджувальні конструкції (вікна, вітражі, двері) не нижче нормативного коефіцієнта опору теплопередачі 0,75см2 / Вт.Крім звичайних енергозберігаючих склопакетів ми впроваджуємо склопакети нового покоління: мультифункціональні з високоселективним магнетронним напиленням, які на 51% підвищують захист від сонця влітку, на 170% зменшують тепловтрати взимку і в підсумку на 70% знижують рівеньвитрат на опалення і кондиціонування. І це тільки ті параметри, які близькі і зрозумілі широкому колу читачів, ми ж впроваджуємо більше рішень і технологій.Проте, не дивлячись на уявну наднасичене житла елементами енергоефективності, вартість квадратного метра житла, яке будує DIM GROUP, залишається конкурентною в своєму класі.

В якості будівельних матеріалів для утеплення в основному в DIM GROUP застосовуємо мінеральну (базальтову) вату для пристрою фасадів (вентильованих і “мокрих”), екструдований пінополістирол в точкових елементах укосів і цоколів.Застосування базальтової вати дозволяє будинку “дихати”, на відміну від пінопласту (пінополістиролу). Також вата не горить і є неперевершеним звукоизолятором.Застосування керамогранитной плити в навісних вентильованих фасадах дозволяє на довгі роки зберегти зовнішній вигляд, архітектуру житлового будинку, на відміну від “мокрих” фасадів.Зовнішні стіни з глиняної (керамічного) цегли або пустотілого керамоблока за своєю ефективністю не поступаються газоблоків, а по технологічності в застосуванні до НВФ перевершують його.

Виконання в повному обсязі нормативних документів (ДБН) з енергоефективності дозволяє споживачам в підсумку заощадити на оплаті комунальних рахунків.Наближення до споживача енергогенеруючих потужностей (дахові котельні) шляхом оптимального проектування дозволяє зменшувати відстань від кінцевого споживача до енергоподающіх трас.Застосування ефективних утеплювачів при влаштуванні покрівель і фасадів і склопакетів нового покоління дозволяє заощадити тепло.Та все це веде, з одного боку, до економії коштів на оплату комунальних платежів, а з іншого – до значних витрат забудовника і підвищення вартості житла. Для підрахунків економії і витрат необхідно брати кожен конкретний випадок.Заощадити на комунальних платежах в результаті можна буде значно.Найближчим часом ми запустимо дуже цікавий продукт в ЖК “Метрополіс” і в наших нових проектах саме по інноваційним рішенням і рішенням по енергоефективності, але про це докладно після запуску рекламної кампанії по цьому продукту.

Що стосується альтернативних джерел енергії: застосування сонячних панелей на даному технологічному і вартісному етапі рентабельно тільки для індивідуального будівництва, де немає потреби в значних енергетичних навантаженнях і не вимагає великихплощ під їх розміщення. Ми плануємо точкове застосування в зовнішніх (благоустрій) світильниках, на дахах для забезпечення МОПов.Це також вимагає опрацювання дизайнерських рішень на етапі проектування, щоб виробники могли розробити відповідну конструкторську документацію на світильники та сертифікувати їх. Для нас вкрай важлива естетика в наших ЖК, а естетика – вона у всьому.

Марина Кравченко, комерційний директор компанії Edelburg Development

На даний момент на стадії будівництва у компанії Edelburg Development знаходиться три об’єкти житлової нерухомості бізнес-класу: Edeldorf (вул. Старонаводницька, 42), Edelweiss House (вул.Звіринецька, 72) і “Поділ Град Vintage” (вул. Вознесенська, 28-30). Незважаючи на те, що за проектом фасади в перших двох комплексах будуть побудовані буквально зі скла і сталі (приблизно, 25% обробки керамблок), вони стильні і красиві зовні, і, що важливо, ефективні зсередини.Завдяки сучасним німецьким інженерним технологіям компанії WBA Immo GmbH (ведуча інженерна компанія Південної Німеччини і Баварії) “стіни” дозволяють зберігати тепло взимку і прохолоду в жарку пору року. Безумовно, це знижує потребу в енергоресурсах.Обидва житлові комплекси будуть оснащені автономними котельнями каскадного типу, які будуть встановлені на дахах стилобатів, що дозволить максимально раціонально використовувати газ під час опалювального сезону і при цьому не залежати від міського централізованогогарячого водопостачання. Завдяки ультрасучасному і надійному обладнання німецького виробника Wiessmann, опалення в комплексах буде включатися автоматично при зниженні температури повітря.У квартирах буде індивідуальна теплоразводка, встановлені високоефективні сталеві радіатори з подвійною тепловіддачею і “розумні” теплові лічильники, тому жителі квартир будуть платити тільки за фактично спожите тепло.За таким же принципом влаштована енергоефективність комплексу “Поділ Град Vintage”, правда цей будинок побудований в витриманому класичному стилі і там інша фасадна обробка.

Наповнення зовнішніх стін виконано з повнотілої цегли товщиною 250 мм.Зовні стіни з утепленням мінераловатними плитами товщиною 150 мм, навісними панелями і склопакетами на алюмінієвому каркасі, при цьому фасад вентильований.Для наших кліматичних умов цього достатньо, щоб будинок був енергоефективним, зберігав тепло в холодну пору року і прохолоду в теплу пору.

Які заходи дозволяють значно скоротити витрати мешканців на опалення?В першу чергу, заощадити дозволить наявність власної котельні і теплових насосів в ЖК, адже в такому випадку подача гарячої води і тепла буде регулюватися автоматично в залежності від температури повітря за вікном, а не так, як це відбувається прицентралізованому міському опаленні. Перевагою є і наявність поквартирною індивідуальної розводки, лічильників тепла і води, що дозволить також мінімізувати щомісячні витрати і відсотків на 70% в період зимової відпустки, наприклад.

Безумовно, впроваджуємо і використання альтернативних джерел енергії.На території споруджуваних наших об’єктів освітлення місць загального користування та вуличне освітлення буде реалізовано для невеликих будинків, але для багатоквартирного будинку з розвиненою внутрішньою інфраструктурою це не буде ефективно.Попросту, у нас немає стільки сонячних днів в році, щоб накопичувати сонячну енергію в достатньому обсязі.

Джерело: kievvlast.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно