Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Через обвал гривні українці скуповують нерухомість за кордоном

2502.jpg
 

Українці намагаються вберегти гривневі накопичення від девальвації, вкладаючи в закордонну нерухомість.

За оцінками віце-президента професійних управителів нерухомістю Анатолія Топала, число запитів на пошук нерухомості за кордоном в 2014 р в порівнянні з попереднім роком збільшилася в три-чотири рази, пише “Капітал”.

“Попит активно ріс навіть у січні, який традиційно вважається неактивним на ринку нерухомості”, – уточнює Топал. Втім, далеко не всі потенційні покупці уклали угоди.

За останній рік продажі закордонного житла зросли на 30%, підтверджує тенденціюдіректор консалтингової компанії City Development Solutions Ярослава Чапко. “Найбільшою популярністю користуються апартаменти в Болгарії та Іспанії”, – говорить вона.Топал додає, що, крім квартир у моря, українці розглядають пропозиції в Словаччині, Німеччині, Чехії та Прибалтиці.

Найбільшим інтересом користується недороге житло вартістю від $ 80 до $ 150 тис.Наприклад, у Туреччині квартири в новобудові можна придбати за ціною $ 900-950 за кв. м, а за $ 80 тис. можна розраховувати на апартаменти з однією спальнею на першій лінії біля моря. У Болгарії однокімнатні квартири в новому будинку недалеко від моря і зі своїм басейном площею 44 кв.м можна придбати за € 22,5 тис. Вілли в курортних містах коштують значно дорожче: в середньому вони обійдуться від € 300 до € 500 тис., тому користуються меншим попитом у порівнянні з квартирами.

Одна з причин покупки нерухомості за кордоном полягає в прагненні зберегти свої заощадження, які люди забирають з банків. За даними голови Нацбанку Валерія Гонтарєва, в 2014 рвідтік вкладів населення з банківської системи України склав 126 млрд грн, у тому числі у валюті – $ 9 млрд. Це третя частина загального портфеля депозитів фізосіб.Частина таких покупців вклали свої гроші в нерухомість в Україні, що, наприклад, привело до ажіотажного попиту на новобудови в листопаді-грудні, а інша – воліла вкладати гроші в закордонні об’єкти.

“Багато іноземних девелопери пропонують послуги з управління нерухомістю, тому на своїй квартирі можна заробити до 20% річних у валюті”, – пояснює Чапко.

Купувати нерухомість за кордоном не заборонено українським законодавством, говорить голова правління Інвестиційно-трастового банку Олександр Подолянко. Але найголовніша проблема для покупця – вивезти гроші за кордон.

“Для цього потрібно отримати індивідуальну ліцензію Національного банку, т. Е. Підтвердити свої доходи, вказати мету перерахування грошей. Сама процедура займає близько місяця”, – розповідає він.На практиці, додає керівник великого комерційного банку, що побажав залишитися неназваним, отримати індивідуальну ліцензію практично нереально – НБУ дуже скрупульозно вивчає всі документи.Тому багато покупців обходять цю вимогу законодавства: часто вони перевозять гроші для покупки нерухомості фактично “у валізах”. Цим займаються представники агентств нерухомості і “посередники”.

Ще одна схема – це обмін, коли, наприклад, іноземець через посередника отримує гроші в Україну, а потенційний покупець – в одній з країн Євросоюзу.”Фактично вони обмінюються” чемоданами “, але гроші через кордон ніхто не возить”, – пояснив директор ріелторської компанії, що побажав залишитися неназваним. Комісія за такі послуги становить 1-5%, залежно від суми переказу.

І все ж складнощі не лякають покупців. Попит на закордонну нерухомість буде рости, вважає Топал. Це пов’язано з невизначеними політичними перспективами, а також наростаючим розчаруванням серед бізнесменів.Частина з них зараз активно доглядають нову країну для проживання і роботи.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно