Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Через згортання іпотечних програм банками, люди переходять на схеми з розстрочками

315.jpg
 

Доларові ціни на новобудови Києва в червні знизилися на 2,43%, на вторинному – на 3,25%, повідомили експерти.
Середня ціна квадрата первинного житла в червні 2014 склала $ 1204, що на $ 30 нижче (на 2,43%) ніж у травні. «Це пов’язано, насамперед, з курсовими коливаннями», – пояснив старший аналітик департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник.Курс гривні відкотився з 12-12,1 грн / $ до 11,95-11,98 грн / $.

У перерахунку на гривню ціни, навпаки, підвищилися: в класі економ – у середньому на 246 грн (на 2,3%), до 10,5 тис. грн / кв. м, а в класі «комфорт» – на 1205 грн (на 6,8%) до 17,6 тис. грн / кв. м.

А от у бізнес-класі спостерігалося невелике зниження – на 343 грн (на 2,2%) до 23,5 тис. грн / кв. м.

Вибирають передмістя.

У порівнянні з аналогічним періодом 2013 року, кількість звернень у відділи продажів столичних житлових комплексів істотно зменшилася.«Співробітники відділів продажів київських об’єктів скаржаться, що кількість звернень зменшилась вдвічі порівняно з минулим роком», – повідомив керуючий директор ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

Кількість продажів в передмісті теж зменшилася, але не так сильно як в самій столиці – лише на 20-30%. «Ми помічаємо якусь міграцію покупців зі столиці в передмістя», – зазначив Артюхов. Основний фактор – ціна.Об’єкти з гарною інфраструктурою в передмісті можна знайти по 6-7 тис. грн за кв. м., тобто на 40% нижче, ніж аналогічне по класу столичне. «Можна знайти і дешевше, наприклад, по 5,5 тис.грн – в Білогородці, в зданому об’єкті, останні кілька квартир, правда, з обмеженнями по переплануванню », – наводить приклад Артюхов.

Деякі об’єкти в передмісті навіть не підвищували вартість квадрата. «У нас ціни залишилися на рівні 7,6-8,4 тис. грн за кв. м.Таке рішення ради директорів », – сказала начальник відділу продажів ЖК« Квартал-Авіа »(Вишневе Київської обл.) Ірина КРУШАНОВСЬКИЙ.

При цьому стабільно зростає кількість угод з використанням розстрочки від забудовника, а іпотечне кредитування практично зупинилося. Якщо в грудні минулого року, за даними UTG, за свої гроші купувалося 55% житла, то зараз – 43%.А відсоток угод в розстрочку збільшився з 38% до 55%. «У грудні 2013-го частка квартир, придбаних із залученням кредиту, була невеликою, але все ж відчутною – 9%, а зараз знизилася до символічних 2%», – зазначив Костянтин Олійник.

Торг на вторинці закінчився.

Ціни на вторинне житло в червні знизилися на $ 45 (або -3,25%) порівняно з травнем. Середня ціна пропозиції (одно-, двох-і трикімнатних квартир по класах економ і бізнес) у червні склала $ 1338/кв. м (або 15,8 тис. грн).

При цьому значно зменшилася сама кількість оголошень (з 55 до 20 тисяч), а також відсоток торгу – з 10-15% до 2%. «Господарі виставляють свої квартири за реальними цінами, щоб залучити покупців і швидше продати», – пояснив фахівець з маркетингу.

Попит буде рости.

У червні ріелтори відзначили помітне збільшення числа переглядів, як на первинному, так і на вторинному ринку столиці. У червні, було продано на 100-150 квартир більше, ніж у травні, тобто більше 500 квартир на вторинному ринку і більше 800 на первинному ринку.

За прогнозами ріелтерів, ця тенденція збережеться. «Пік зниження ми пройшли в березні. Тепер кожного місяця буде збільшуватися кількість завершених угод », – кажуть вони.

Більш того, головним фактором, який стримує покупців від інвестування в нерухомість, на їх думку, є обмеження на готівкові платежі (150 тис. грн), оскільки більшість з клієнтів побоюється довіряти кошти банкам.Бояться, що внесуть гроші на рахунок для оплати, а той їх не перерахує (такі випадки, до речі, фіксувалися у випадку з Брокбізнесбанком і ПІВДЕНКОМБАНК), і їх доведеться чекати місяцями – якщо в банк введуть тимчасову адміністрацію.Якби це обмеження було б тимчасово, хоча б на півроку-рік, скасовано, кількість угод зросла б дуже помітно.

Джерело: business.vesti.ua

Возможно, Вам также будет интересно