Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чи конкуренція на ринку генпідряду?

5524.jpg
 

Експерти впевнені, що ринок генпідряду сьогодні тільки намагається вийти на професійний рівень.

Юлія Горох, комерційний директор компанії «Інтергал-Буд»

Наша компанія у своїй структурі має власне генпідрядне підрозділ, який веде будівництво практично всіх житлових комплексів.Однак, у зв’язку зі стартом нових масштабних проектів, ми також користуємося послугами інших генпідрядників, яких, дотримуючись принципу чесної конкуренції, залучаємо на тендерній основі.Вимоги до нових підрядникам компанія висуває дуже високі – від досвіду роботи, кількості реалізованих проектів до можливості надання гарантій виконання зобов’язань.Це, в свою чергу, позитивно позначається на інтересі до об’єкта з боку інвесторів.

Безпосередній вплив на ринок генпідряду в Україні надає економічна ситуація в країні.Сьогодні ми знову спостерігаємо тенденцію скорочення кількості учасників ринку генпідрядних послуг та підвищення значимості тих компаній, які мають чітку спеціалізацію праці.

Хочеться відзначити, що ринок генпідряду в Україні сьогодні лише намагається вийти на професійний рівень. Поки немає фіксованої процентної ставки за роботу генпідрядної організації, яку платить замовник.Ця ставка, як правило, залежить від складності проекту, моделі співпраці і самого притягається генпідрядника.

Ігор Гур’єв, незалежний експерт

Я б відзначив кілька особливостей ринку генпідряду в Україні:

Деякий розмиття поняття «генпідрядник».Як приклад – досі в рейтингах найкращих (найбільших) генпідрядників можна побачити не власне підрядні компанії, а по суті девелоперів (забудовників), які будують виключно свої об’єкти і не працюють на зовнішніх замовників.

Дуже слабке проникнення світових стандартів відносин замовник – генпідрядник. Це окрема і велика тема. Тут треба розуміти, що генпідряд – це вкрай специфічні, зі сформованими за десятиліття підходами і стандартами відносини замовник – виконавець.Це банківські гарантії, типові договори EPC або EPCM.

Як правило, високий ступінь участі замовника. Замовник сам закуповує обладнання \ матеріали, замовник сам вибирає субпідрядників. У результаті роль ДП значно падає і відповідальність розмивається.Справедливості заради, треба відзначити, що ситуація це об’єктивна, викликана нестачею професійних компаній, які готові відповідати за результат, в тому, числі і фінансово.

Великі девелопери (забудовники) створюють внутрішні генпідрядні структури.З одного боку зрозуміло, що це об’єктивно зумовлено нестачею якісного вибору на ринку. З іншого, внутрішня компанія, яка не конкурує на зовнішньому ринку, маючи гарантованого замовника, в більшості випадків у результаті стане дорожче зовнішніх компаній.

Все це призводить до того, що західні компанії, особливо що є системно будують по всьому світу, відчувають значні труднощі з вибором партнера.Це створює грунт для виходу на ринок західних компаній, які можуть говорити на одній мові із західним же замовником.

З іншого боку, західний генпідрядник не може скільки-небудь масштабно вийти на ринок, тому що просто не в змозі знайти достатню кількість субпідрядників, які готові працювати за світовими стандартами.Це крім загальних для будь-якого західного бізнесу проблем з веденням справ в Україні і взагалі сьогоднішнього стану економіки.

Ті ж компанії, які пристосувалися до роботи в наших реаліях, мають великі переваги.Тому так помітно участь турецьких, наприклад, компаній на нашому ринку.

Як не парадоксально звучить, найбільшою мірою відчути себе повноцінним генпідрядником в плані вибору субпідрядників, закупівель, дають держконтракти.Втім, це нівелюється поганими оплатами і жорстким контролем.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно