Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чи можливий обвал цін на нерухомість і що для цього потрібно

3402.jpg
 

Деякі покупці користуються зниженням цін на квартири, шукають продавців, готових скинути ще 5-10-15% – і купують квартиру, яку хотіли або навіть трохи краще, за ціною, про яку рік тому можна було тільки мріяти.

Інші ж як і раніше чекають, що «бульбашка ринку нерухомості ось-ось лусне» і ціни обваляться в рази.

Є тільки одне, але суттєва перешкода обвалу цін на нерухомість. Це собівартість.

Зрозуміло, що собівартість старих хрущовок, які вже відслужили своє, і навіть не по одному разу, курсує до нуля. Це особливо люблять підкреслювати апологети гіпотетичного обвалу цін.Але вони забувають про кореляцію цін вторинного ринку з цінами на первинному, які, в свою чергу, безпосередньо залежать від собівартості будівництва.

В українських реаліях, різниця між ціною на первинному і вторинному ринку нерухомості в одному сегменті – близько 20% на користь останнього.Це вартість ризиків, які несе покупець, інвестуючи в споруджуваний об’єкт, і яких він позбавлений при покупці квартири на вторинному ринку.

За даними забудовників, сьогодні у Києві собівартість будівництва в економ-сегменті – $ 500-600.Плюс прибуток забудовника, який теж закладається в ціну. Тому нижче $ 600-700 за квадратний метр ціни на вторинному ринку не знизяться.

Можна знизити собівартість будівництва? Можна.

У Мінрегіонбуді наводять іншу цифру – 6171 грн за квадратний метр.По курсу 25 грн за долар це – близько $ 250 Справа в тому, що забудовники в собівартість закладають витрати на інфраструктуру та неофіційні платежі – невід’ємний атрибут на всіх етапах будівництва.

Якщо держава повністю візьме на себе будівництво інфраструктури, а корупція в Україні буде чудесним чином викоренена, собівартість будівництва може і знизиться до $ 250, ціна квадратного метра на первинному ринку, слідом за нею, до $ 350-400.Але тільки якщо за вищими цінами купувати не будуть. Тоді й на «вторинці» можна буде розраховувати на ціну в $ 400-500. Але не менше.

Що ж, теж непогано. Правда, 500 доларів при нинішньому курсі – це 12-13 тисяч гривень.Якщо середня ціна квадратного метра знизиться до цього рівня, можна говорити про повернення до цін початку 2014 року, але ніяк не про обвал.

Очевидно тому, що квартири в Києві хоч і переоцінені, але не так сильно, як здається.Зате доходи істотно нижче, ніж потрібно для покупки нерухомості.

Джерело: meget.kiev.ua

Возможно, Вам также будет интересно