Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чи можливий в Україні перехід на європейські стандарти енергоефективності?

9829.jpg
 

Вибір на користь енергоефективності

У розвинених країнах люди живуть в світлих, добре опалювальних будинках, оснащених великою кількістю техніки, тому споживання ресурсів на душу населення там найбільш високий.Уряди держав роблять інтенсивні заходи по заощадженню енергії, однак при цьому ніхто не пропонує відмовлятися від електротехніки або сидіти в напівтемних приміщеннях.Економія досягається завдяки використанню доступних поновлюваних джерел енергії (сонця, води і вітру), а також розробці та застосуванню техніки з низьким споживанням ресурсів.

Для будівельної галузі в країнах ЄС розроблені прогресивні орієнтири – стандартиенергоеффектівних будівель. Створені та вдосконалюються технології, матеріали та обладнання, що дозволяють їх досягти.Стимулом до економії є висока вартість енергії, при цьому її споживачі самі вибирають заходи, що дозволяють скоротити витрати.Існують спеціальні державні органи, які встановлюють мінімально допустимий рівень витрат представляє енергії, карають порушників і заохочують лідерів.

Підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС і стрімке підвищення вартості тепла і електрики в нашій країні змушують серйозно задуматися про витрати ресурсів.Вимоги до енергозбереження в перспективі наблизяться до аналогічних показників в ЄС, і власники індивідуальних будинків будуть змушені включитися в загальносвітовий процес економії енергії.

Економія без жертв

Частка побутового споживання енергії в розвинених країнах становить 25-35% від загальної кількості. В Україні показник такої ж – 30%, однак обсяги менше.Наприклад, в рейтингу споживання енергії Україна посідає 58-е місце в світі (3500 кВт / год на людину в рік), Франція, Німеччина, Нідерланди – 22- 24-е місця (7700 7200, 7000 кВт / год на людину в рік відповідно), США – 9-е місце (13000 кВт / год на людину в рік).

Важлива також ефективність енергетичних витрат, яка за статистикою в житловій галузі України складає 60% від рівня ЄС. Виходить, що середній українець витрачає стільки ж енергії, скільки і житель Західної Європи, але отримує від неї набагато менше користі.В Європі люди живуть в досить великих будинках і квартирах (на людину там доводиться приблизно в два рази більша площа), добре їх висвітлюють і опалюють.В українських оселях часто не забезпечуються навіть комфортний температурний режим і санітарний рівень освітленості.

Бути ощадливими доводиться всім.Однак основа економії енергії – в позбавленні від непродуктивних, безглуздих витрат, а не у відмові від зручностей цивілізації.Без підвищення витрат яскравість світла можна забезпечити шляхом використання ефективних технологій і автоматики, досить гарячу воду – за рахунок використання сонячних колекторів, комфортну температуру в будинку – завдяки рекуператору і т. Д.Але «зайвий» комфорт не потрібний. Наприклад, в більшості європейських країн не прийнято підтримувати в кімнатах високу температуру, на ніч або йдучи з дому опалення переводять в режим «мінімум».Економія доходить до дрібниць – води в чайнику кип’ятять рівно стільки, скільки необхідно.

Рух до європейських стандартів

В рамках узгодження законодавства ЄС і України в галузі енергозбереження поки зроблено небагато.Наприклад, затверджені технічні регламенти, що стосуються маркування електричних ламп та світильників, пральних машин та холодильників. Це забезпечить імпорт більш дорогих, але економічних побутових приладів, які споживають на 15-20% менше електроенергії.

Урядом України прийнято Національний план дій з енергоефективності до 2020 року. Згідно з ним споживання енергії в Україні має знизитися на 9%, частка відновлюваної енергетики – скласти 11%.Задекларовані податкові пільги для виробників енергії з відновлюваних джерел.Прийнято Закон України про стимулювання розвитку відновлюваної енергетики, введений в дію «зелений тариф» на електроенергію, і тепер приватні домогосподарства, які використовують енергію сонця для генерації, можуть продавати електроенергію в загальну мережу.Є успіхи у виробництві енергії з біомаси та біогазу.

Серед документів, які планують доопрацювати, законопроекти «Про енергетичну ефективність будівель», «Про енергоефективність», законодавчі акти в сфері поновлюваних джерел енергії та ін.

Джерело: superdom.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно