Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чи можна побудувати житловий будинок на ділянці в дачному кооперативі?

18859.jpg
 

Вас цікавить, чи можна згідно із законодавством побудувати житловий будинок на ділянці в дачному кооперативі і чи потрібно здавати такий будинок в експлуатацію?
Будівництво житлового будинку на ділянці в дачному кооперативі

Потрібно знати, що ділянки, надані для дачного будівництва, до яких відноситься земля в дачному кооперативі, належать до категорії земель рекреаційного призначення.Законом визначено, що на них заборонена діяльність, яка перешкоджає використанню їх за призначенням або негативно впливає на їх природний стан.

При цьому, якщо говорити щодо можливості будівництва житлового будинку на ділянці в дачному кооперативі, то на це питання без сумніву можна відповісти ствердно.Справа в тому, що під дачним будинком, який може бути побудований на такій ділянці, мається на увазі будинок, що знаходиться, як правило, за межами населеного пункту і призначений для використання протягом року з метою відпочинку і, найголовніше, – проживання.

Законом також встановлена ​​норма безоплатної передачі громадянам земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва, що теж підтверджує можливість зведення на них будинків.

Обмеження на будівництво будинків на ділянці в дачних кооперативах

Що стосується обмежень по площі будівлі та проведення комунікацій, то згідно з державними будівельними нормами розміри житлових будинків (площа забудови, поверховість, висота) і їхрозміщення на ділянці визначаються проектом будинку, виходячи з необхідних протипожежних, санітарно-гігієнічних вимог і містобудівних концепцій.

Так, наприклад, на ділянці будинок потрібно розміщувати з відступом від вулиці не менше ніж на 3 м.Протипожежні відстані між житловими будинками повинні складати від 6 до 18 м в залежності від ступеня їх вогнестійкості. Зокрема, відстань від стін будинку з вікнами до сусідського помешкання має бути не менше семи метрів.

Що стосується необхідності здачі такого будинку в експлуатацію, то закінчені будівництвом дачні будинки приймаються в експлуатацію у відповідних місцевих держадміністраціях.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно