Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чи можна законно платити валютою за нерухомість

1347.jpg
 

Курс пливе, продавці-фізособи хочуть за нерухомість і авто отримувати у валюті.
А НБУ не тільки не скасував вимогу обов’язкових безготівкових розрахунків при покупках на суму понад 150 тис. Грн., А й збирається цю норму знизити мало не до 18 тис. Гривень.

Ситуація начебто патова: покупці (як і продавці) не надто хочуть зараз розраховуватися в гривні за великі покупки.

Продавці – бо потім виручені гроші заради схоронності все одно доведеться звернути в тверду валюту. А її спробуй-но купи.Та й збір до Пенсійного фонду вони платити не надто рвуться.

Покупці не хочуть суєти з продажем валюти – зрозуміло, що зараз заощадження на нерухомість та інші покупки робляться у валюті, щоб їх не гризла нещадна девальвація.І ще покупцям нецікаво страждати від завищених цін у гривні – продавці прагнуть зняти з себе і курсові ризики, і витрати на пенсійний збір.

Тому-то й виходить, як у квартіровладеліци Наталії Швець, яка готова прийняти за свою нерухомість тільки долари:

“Так, я знаю, що офіційно розрахунок в доларах заборонений, але в агентстві нерухомості мене запевнили, що проблем з отриманням готівкових доларів відпокупця не буде – нібито є способи вирішити це питання швидко.

Не потрібна мені гривня, ви ж бачите, що з курсом коїться? “.Ось “Деньги” і вирішили випитати у ріелторів, як це вони примудряються забезпечити легалізацію угод, оплачених саме в твердій валюті, незважаючи на суворі розпорядження НБУ і ГФС.

Майже законно.

Самий простий і зрозумілий спосіб розрахуватися доларами за квартиру або будинок – оформляти угоду за допомогою “дружнього” банку. Як правило, всі великі агентства нерухомості (та й дрібні теж) співпрацюють з банками.”Самим звичайним способом проведення розрахунків при купівлі-продажу нерухомості є перерахування оплати з поточного рахунку покупця в національній валюті на поточний рахунок продавця в національній валюті”, – нагадує Алексія Овдієнко ЮК “Софоклеус і ПартнериКонсалтинг “.

Все вірно, це звичайнісінький спосіб для розрахунків у гривні. А якщо розрахунок проводиться в доларах? Тоді банк відкриває покупцеві і продавцеві поточні рахунки, та вчиняє так звані віртуальні розрахунки.По суті, клієнти (покупець і продавець) ніякого відношення до відкриття рахунків та проведення переказу з рахунку на рахунок не мають. За них все робить банк, і він же видасть довідки – не безкоштовно, природно. “Ви хочете купити квартиру за долари?

Так, багато покупців сьогодні платять за нерухомість доларами, та й продавці зовсім не проти взяти валюту. Більш того, багато продавців вимагають провести розрахунок тільки в іноземній валюті “, – розповідає ріелтор Тетяна.

За її словами, агентство нерухомості, де вона працює, завжди забезпечує своїм клієнтам зручність розрахунків при угодах.”У нас є банк-партнер, який швидко підготує всі необхідні для угоди виписки і квитанції, а менеджер банку привезе їх до нотаріуса, який буде засвідчувати угоду. Ціна питання – 700-900 грн.”, – Розповідає співробітниця агентства нерухомості.

Під час укладання угоди продавець отримує від покупця суму в доларах або євро, а нотаріусу тут же передаються документи з банку про вчинення безготівкового платежу в сумі, відповідно до договору купівлі-продажу.Причому, в договорі сума зафіксована у гривні – розрахунки в іноземній валюті між фізособами, як уже сказано, в Україні заборонені.

Ріелтори кажуть, що ця схема працює вже давно – більше року.А все завдяки постанові НБУ “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою” № 210, що вступило в силу у вересні 2013 року.

“Якщо сума договору купівлі-продажу, який укладається між фізичними особами, перевищує 150 000 грн., Нотаріус повинен здійснювати посвідчення такого договору після того, як переконається, що сторонами дотримано вимоги про проведення розрахунків у безготівковій формі “, – йдеться в роз’ясненні НБУ щодо зазначеної постанови.

Джерело: realty.obozrevatel.com

Возможно, Вам также будет интересно