Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чи по кишені українцям новий податок на нерухомість?

2027.jpg
 

Податок ставить місцева влада в пряму залежність від центру, нарікають депутати на місцях.

Не всім українцям буде по кишені новий податок на недвіжімостьestategr.ruВ цьому році квадратний метр житлової площі українцям буде обходитися дорожче. Крім комунальних послуг доведеться платити за “зайву” площу. Такий нардепи визнали квартири понад 60 кв.м і приватні будинки, площею більше 120 кв. м – ця норма міститься в поправках до Податкового кодексу, прийнятих в останні дні минулого року.Іншими словами, все, що зверху встановленого нормативу, буде обкладатися податком, максимальна ставка якого не повинна буде перевищувати 2% від мінімальної зарплати на рік – тобто 24 грн.Сума може бути і менше – формування такого податку нардепи віддали на відкуп місцевим радам – ​​саме їм доведеться визначати його розмір для ввіреного їм населеного пункту та надавати пільги власникам нерухомості.Зібрані з нерухомості податки повинні будуть залишатися у місцевих бюджетах і йти на розвиток і благоустрій цієї території: ремонт доріг, шкіл та іншу інфраструктуру.

“Главред” вирішив з’ясувати: до чого призведе таке нововведення, і чи по кишені українцям такі податки?

Платна дах.

Чітких критеріїв до нових правил поки немає. Невідомо – чи відносяться до об’єктів оподаткування такі споруди, як наприклад, гараж.Досі не з’ясовано нюанси формування податку – так, якщо власник прописаний в одному місті, а володіє нерухомістю ще в кількох населених пунктах. Юристи вважають, що власник нерухомості буде платити за ставками того міста, в якому він прописаний.”Платити, згідно з буквою закону, доведеться з податку того населеного пункту, в якому прописано власник, т.е якщо ви зареєстровані в Києві, але володієте нерухомістю де-небудь в Полтавській області, платити за неї доведеться по податках, розрахованим у столиці, який швидше за все буде максимальним – 24 грн за кв.Адже в Києві найвищі зарплати в країні “, – пояснює юрист Лев Пащенко.

Іншими словами, старенький будинок з старим сараєм – спадок від прабабусі – в глибинці вартістю 500-1000 доларів щорічно обходитися в кругленьку суму.

Однак така постановка питання не подобається дуже багатьом українцям – адже далеко не всіх власників нерухомості можна віднести до заможних людей. “У мене двокімнатна квартира в Лисичанську.” Троячка “в Києві куплена в кредит ще в 2007 році.Загальний дохід – мій і дружини – 16 тисяч гривень на місяць, з новим курсом долара щомісячний платіж по кредиту становить майже 10 тисяч на місяць. Нам залишається жити на 6000 гривень і піднімати двох дітей. Мені по кишені новий податок ?!У рік я повинен буду заплатити більше тисячі гривень за майно, на яке навіть покупця знайти не зможу! “, – Обурюється кіевлянінАлександр Головнев.

Українці переконані – новий податок – ще більше підкреслить соціальна нерівність між жителями багатьох міст і бідних. “З квартири в центрі Києва площею 58 кв.м і вартістю 250-350 тисяч доларів, яка здається подобово і приносить у середньому 1500 доларів доходу на місяць – податок не сплачується.А за хату в селі, в якій живуть 7-10 чоловік, і варто вона не більше 10 тисяч доларів, причому в селі немає ні нормальної лікарні, ні роботи – потрібно буде платити! Де ж соціальна справедливість? “, – Пише один з користувачів популярного столичного форуму.

Бюджет vs електорат.

Немає і найважливішою конкретики – як будуть розраховувати податки і контролювати їх сплату податкові агенти. “У реєстрі майнових прав немає повної бази про власників житла.Вся інформація розкидана по БТІ та управлінням земельних ресурсів, які ділитися цими даними, м’яко кажучи, не дуже хочуть. Тому навіть технічно зібрати таку базу під податок в цьому році нереально “, – вважає брокер Іван Єфименко.

Такий стан речей дає гарну можливість для маніпуляцій. “Є велика ймовірність, що даний податок торкнеться незаможні верстви населення, а багаті люди знайдуть, як заховати своє майно.Варіантів маса: величезний котедж за паперами може бути визнаний “недостроем”, а значить, оподаткуванню підлягатиме. Буває так, що будинок на ділі ніде і не значитися – його по паперах ніде не існує.Це стосується котеджів, побудованих в рекреаційних зонах “, – розповідає один з юристів.

Не в захваті від нововведень і місцева влада. “Цей податок не веде до децентралізації.Навпаки, він ставить нас в пряму залежність від центральної влади: відміниш податок – і на які гроші ремонтувати дороги і поточні даху в садах і школах? Утвердиш податок і постав хрест на своїй кар’єрі – на наступних виборах ти пролітаєш!”, – Міркує депутат однієї з селищних рад в Харківській області.

Опитані “Главредом” співрозмовники вважають, що уряду куди доречніше було б ввести податок на нерухомість, виходячи з оціночної вартості об’єкта, а не розміру житла.Така практика давно застосовується в розвинених країнах.

Але в Україні вирішили піти своїм шляхом, однак такі дії, окрім як до нових соціальних потрясінь і чергової хвилі невдоволення, навряд чи приведуть.Навряд чи можна розраховувати, що за гроші від податку на нерухомість місцева влада і справді побудують дороги і нові школи: українці вже давно платять податки, які в тому числі йдуть на утримання охорони здоров’я, відрахування до Пенсійного фонду та Фонду соціальногострахування та захисту від нещасного випадку та ін.Але по факту від безкоштовної медицини в Україні залишилися тільки спогади, середня пенсія в Україні не перевищує 1500 гривень, а допомога з тимчасової безробіттю, у більшості випадків, не перевищує тисячі гривень на місяць, та й то виплачують його із затримками.

Джерело: glavred.info

Возможно, Вам также будет интересно