Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чи потрібно вносити свою нерухомість в державний реєстр, якщо даних про неї там немає

10116.jpg
 

Раніше реєстрацією прав на нерухомість займалося БТІ, потім ці повноваження були передані Укрдержреєстру.Але закон не передбачав автоматичного перенесення всієї інформації з попередніх реєстрів в новий і відповідно ніхто не потрудився наповнити новий реєстр даними про «старих» операціях з нерухомістю.Тому зараз власникам нерухомості варто перевірити дані, які містяться в Держреєстрі прав, а в разі їх відсутності – подбати про перенесення інформації з попередніх реєстрів до Державного реєстру прав на нерухомість.У жовтні 2015 році дані з цього реєстру для всіх стали відкритими і у багатьох громадян постало питання, чи потрібно вносити своє майно, даних про якого немає в цьому реєстрі, в цю електронну базу, чи дійсні тепер видані раніше свідоцтва на право власностічи ні, а головне як в нових умовах не стати жертвою шахраїв.

Перше і найголовніше – старі свідоцтва, які підтверджують право власності на нерухомість залишаються повністю правомочними і при відсутності даних про вашу власності в Державному реєстрі повністю підтверджують його. Зберігайте їх як зіницю ока.Друге – не дивлячись на прогресивність рішення ідея внесення нерухомості до реєстру ще не повністю доопрацьована. Так, наприклад, в електронну базу внесено лише близько 6-8% всієї приватної нерухомості, що робить її на даний момент не таким вже ефективним інструментом.В даний реєстр вносяться всі операції з нерухомістю, в частині змін прав власності, починаючи тільки з 2013 року. Всі операції вчинені раніше в базі відсутні і можуть вноситися власниками нерухомості за бажанням.

Що являє собою реєстр

Реєстр – це електронна база, доступна всім користувачам Інтернет, які зареєструються на спеціальному порталі під назвою Кабінет електронних сервісів.Пройшовши спеціальну авторизацію (за допомогою внесення паспортних даних та ідентифікаційного коду) ви будете мати можливість подивитися, який нерухомістю володіє те чи інша фізична особа, внісши його точні прізвище ім’я та по батькові.Також можна здійснювати пошук за адресою нерухомості. При цьому суб’єкт даного пошуку при бажанні зможе побачити, хто і коли цікавився інформацією про його майно.Доступ до інформації з реєстру платний: отримати інформацію через інтернет коштує 17 гривень + 3 гривні комісія.

Чому потрібно вносити

Внесення своєї нерухомості в Державний реєстр мінімізує можливі махінації з нею.У разі відсутності інформації в реєстрі, шахраї можуть скористатися цією ситуацією і внести до реєстру «липові» дані про власника на підставі підроблених правовстановлюючих документів і далі з цими документами прийти до нотаріуса для вчинення правочину знерухомістю. Нотаріус, не підозрюючи про те, що перед ним шахраї з підробленими документами, звіряє їх дані з даними в реєстрі, бачить в реєстрі вашу квартиру і її «законних» власників і реєструє угоду.Далі нерухомість може бути перепродана по кілька разів, щоб «замести» сліди. В цьому випадку довести що-небудь буде вкрай складно. Ситуація ускладнюється і тим, що з 1 січня 2016 року в Україні введено екстериторіальний принцип при укладенні угод з нерухомістю.Тобто оформити угоду з київською квартирою тепер може будь-який нотаріус на території України, наприклад в Одесі чи Дніпропетровську.

Єдиний вихід уникнути подібних махінацій – в самий найближчий час внести свою нерухомість в Державний реєстр, використовуючи документи на право власності, звернувшись до нотаріуса або в Центр адміністративних послуг за місцем проживання.Після внесення вашої нерухомості в реєстр ви зможете особисто перевіряти, хто і коли цікавився вашим майном, направивши відповідний запит до Мін’юсту.

Ложка дьогтю

Звичайно, в цій ситуації не обійшлося без неприємної сторони питання.Дана база повністю відкрита для фіскальних служб, що дозволяє їм висилати повідомлення про сплату податку на нерухомість. Повідомлення на оплату податку висилаються до 01 липня. Термін для оплати: 60 календарних днів з дати отримання повідомлення від податкової.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року податок буде стягуватися з такої нерухомості:

– Квартира / квартири загальною площею понад 60 м2

– Будинок / будинки загальною площею понад 120 м2

– Різнотипні об’єкти (будинок, квартира) площею понад 180 м2.

Звернемо увагу, що дані цифри враховують одноосібні об’єкти володіння.Тобто якщо у вас одна квартира площею 120 м2, але в документах на права власності вказано два власника, наприклад чоловік і дружина, така квартира не буде обкладатися податком ні для одного з власників.Ставка річного податку не повинна перевищувати 3% від суми мінімальної заробітної плати за 1 м2.Таким чином, за 2016 рік за кожен зайвий метр доведеться заплатити 41, 34 гривень в рік, а за 2015 рік не більше 24,36 гривень Додатковим податком в 25 000 гривень на рік обкладаються будинки площею понад 500 м2.Ставки податку в різних областях і містах України можуть відрізнятися, так як встановлюються місцевою владою.

Зваживши всі «за» і «проти» можна зробити висновок, що середньостатистичному українцеві більш розумно буде внести свою нерухомість до реєстру і платити встановлену ставку податку (в разі необхідності), ніж ризикувати стати об’єктом шахрайства і втратити своюнерухомість зовсім.

Джерело: superdom.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно