Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чи необхідно забудовнику у разі залучення субпідрядників отримувати ліцензію?

403.jpg
 

Підряднику у разі набуття ним статусу генерального підрядника достатньо мати ліцензію на виконання будівельних робіт.
Держпідприємництва повідомляє, що сьогодні підприємець зобов’язаний отримувати ліцензію лише на виконання будівельних робіт з будівництва об’єктів архітектури IV і V категорій складності.

Разом з цим, будівництво об’єктів, виконуваних будівельними компаніями для інших суб’єктів або на їх замовлення, здійснюється на умовах підряду.

Підрядник має право залучати до виконання договору третіх осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результати їх роботи.У цьому випадку підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядниками – як замовник.

Генеральний підрядник координує діяльність субпідрядників на будмайданчику, здійснює контроль за виконанням ними договірних зобов’язань, відповідає за організацію будівельного виробництва і т. п.

За практиці договір підряду укладається замовником з підрядником, який буде здійснювати реалізацію основних (профільних) розділів проекту відповідно до затвердженої проектно-кошторисною документацією.

Виходячи з наведеного, підряднику в разі набуття ним статусу генерального підрядника достатньо мати ліцензію на виконання будівельних робіт, які він здійснюватиме власними силами на об’єкті будівництва, за відповідним класомнаслідків, зазначеним у додатку до ліцензії.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно