Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чому оцінка нерухомості подешевшала в 8 разів?

1065.jpg
 

Вартість оцінки нерухомості знизилася в рази після скасування постанови уряду Азарова, яке фактично монополізувала ринок оцінки, обмеживши доступ до нього більшості оціночних компаній.
Про це стало відомо з повідомлення Українського товариства оцінювачів (УТО).

“Ціни (на оцінку нерухомості) зараз знизилися навіть нижче, ніж були до впровадження цієї схеми. Раніше оцінка квартири коштувала в Києві від 2,5 до 5 тис. Грн, а зараз від 300 до 700 грн.У регіонах ця послуга коштувала від 1,5 до 3 тис., А зараз від 150 до 500 грн “, – сказав голова ради УТО Олексій Амфітеатров.

За його словами, це сталося завдяки скасуванню постанови уряду №231, яке з 1 листопада 2013 встановлювало новий порядок оцінки майна.

Водночас Амфітеатров визнав, що істотне зниження вартості оцінки може свідчити не тільки про повернення конкурентного середовища на ринок, а й про зловживання оцінювачів, які за окрему плату можуть занижувати вартість об’єктів оцінки з метоюзниження оподаткування на ці об’єкти. Тому УТО має намір наполягати на часткове відкриття бази даних звітів про оцінку з метою контролю над оціночною діяльністю.

“Регулятор повинен дати хоча б громадським організаціям можливість дивитися на цю базу з точки зору контролю за вартістю об’єктів, які надалі реєструються в базі.Щоб ті податки, які повинні платити люди, платилися за ринковою вартістю, а не заниженою, яку багато оцінювачі можуть безконтрольно включати до бази “, – зазначив Амфітеатров.

“Українське товариство оцінювачів наполягає, щоб надалі в цю базу не тільки можна було увійти нотаріусам і оцінювачам, а був доступ як мінімум громадських організацій, для того щоб починати проводити контроль за якістю роботи оцінки”, – додав він.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно