Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чому українці не купують квартири

1029.jpg
 

Людей відлякала девальвація і погані новини.
Ринок нерухомості завмер в очікуванні позитивних новин. Протягом останніх шести місяців продажі в середньому впали в два рази в порівнянні з аналогічними місяцями минулого року, говорить керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов.За цей період продано 7,4 тис. Квартир, пише “Капітал”.

При цьому ситуація з початку року неоднорідна, додає комерційний директор девелоперської компанії “НЕСТ” Костянтин Браво. Багато в чому вона залежить від новин.Наприклад, перші два тижні після інавгурації президента Петра Порошенко продажу нерухомості активно росли. “За цей короткий період відбулося більше угод, ніж за місяць”, – зазначив Артюхов. А з початком активних бойових дій на сході ринок завмер.

За даними Артюхова, в червні та липні в столиці було укладено 1,4 тис. Та 1,45 тис. Угод, що в 2-2,5 рази менше порівняно з таким же періодом минулого року. “У серпні ситуація принципово не змінилася, на первинному і вторинному ринках столиці укладено близько 1,2 тис.угод “, – уточнює експерт. Восени, всупереч традиціям, тренд падіння ринку зберігся. У вересні, як свідчать дані ARPA Real Estate, в столиці зареєстровано 1,33 тис. угод, що в два рази менше, ніж у перший місяць осені 2013 г .

Переорієнтація на первинний ринок.

Протягом останніх кількох років за кількістю угод вторинний ринок превалював над первинним. Але торік девелоперам вперше вдалося перехопити ініціативу. За словами заступника генерального директора компанії Т. М. М.з маркетингу і стратегії Олексія Говоруна, половина всіх продажів в 2013 р припала на житло в новобудовах.

“Квартири в нових будинках більш привабливі, оскільки зводяться з використанням нових технологій, у тому числі енергозберігаючих, і дають покупцеві можливість вибрати більш зручне планування”, – пояснив інтерес покупців до новобудов Говорун.Забудовники залучали клієнтів різними програмами лояльності – знижки, розстрочки платежів, подарунками (наприклад, при покупці житла паркінг пропонували за півціни), можливістю взяти кредит у банку-партнера тощо. Д.Втім, хоча зараз більшість цих інструментів не працює, українці як і раніше віддають перевагу новобудовам. З 1325 квартир, куплених у вересні, 795 були придбані на первинному ринку, говорить Артюхов.Керуючий партнер консалтингової компанії KievStandard Олег Перегінець повідомив, що багато будівельних компаній запропонували придбати квадратні метри за пільговим курсом – 8-10 грн / дол.

“На вторинному ринку нерухомість продається за валюту”, – підкреслив він.Навіть зараз, зазначив Говорун, реальні угоди з продажу нерухомості в новобудовах скоюються по курсу 10-11 грн / дол.Близько 40% київських новобудов (всього в столиці роботи ведуться на 150 майданчиках) не прив’язувати курс до іноземної валюти, додає почесний президент девелоперської компанії “Ліко-Холдинг” Ігор Лисов.Ціни на квартири в таких об’єктах в національній валюті виросли в середньому на 15-20%.

Подальший розвиток ситуації залежатиме від курсових коливань, прогнозують провідний спеціаліст з нерухомості компанії SV Development Сергій Костецький.”Якщо долар буде рости, то забудовники підвищать ціни”, – вважає він. Це призведе до заморожування продажів. “Покупці, як правило, припиняють активність до стабілізації ситуації”, – пояснює Браво.

Але навіть при стабільному курсі продажу будуть удвічі нижча порівняно з минулим роком, впевнений Костецький. У потенційних покупців немає можливості зібрати суму, необхідну для покупки нерухомості, а іпотека фактично відсутня.

Джерело: segodnya.ua

Возможно, Вам также будет интересно