Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чому в Києві як гриби ростуть висотки-клони

17026.jpg
 

Голова Наглядової ради MA Group Ярослава Чапко про тренди ринку житла в 2017 році.
Ситуація на ринку первинної нерухомості продовжує нагадувати фільм-погоню з довгим і нескінченно повторюється сюжетом. Відділи продажів і маркетингу полюють за покупцями, покупці за метрами і знижками, ну і далі по колу.Намагаючись побудувати і продати максимум “квадратів”, поки це ще можливо, девелопери все менше звертають увагу на бажання і потреби покупців.

З одного боку, покупець шукає житло дешевше, відповідно девелопер змушений запропонувати покупцеві конкурентну ціну, яка в його розумінні формується за формулою: ціна конкурентів мінус 5-10%.З іншого боку, будь-який здешевлення проекту відбувається не за рахунок зниження прибутку, а найчастіше за рахунок здешевлення проектів.І ось, в місті, як гриби, ростуть типові проекти-клони, з типовими плануваннями, які відрізняються хіба що гучними назвами і кольором фасадів.Вважається, що чим дешевше людина хоче купити квартиру, тим менше вимог він пред’являє до комфорту, планувань і до інфраструктури. Але це велика помилка – покупці завжди чекатимуть максимум від проекту незалежно від ціни.Покупець за найменшу вартість хоче отримати найкращу якість.

Читаючи рекламні оголошення можна подумати, що у нас часто-густо інноваційні об’єкти, оскільки все рясніє заголовками “енергоефективний”, “розумний” і т.д.Безумовно, у кожного своя міра ефективності і поняття інноваційності, але за великим рахунком, основна частина пропозиції на ринку первинного житла має таке ж відношення до енергоефективності, як і вплив магнітних бур на платоспроможність населення.Все, чим можуть похвалитися більшість будинків – це наявність лічильників води і тепла. Та й це вже, напевно, добре на тлі постійно знижуються стандартів будівництва. Поставили вікна, які не треба заново після покупки квартири – відмінно!Зробили хоч якусь звукоізоляцію в квартирах – чудово! А якщо і лічильники є – вважай вже елітне житло купили.

Ми продовжуємо плодити вітчизняний стандарт, безликі проекти з переважанням однокімнатних малометражек, і дивуємося, чому покупець вередує. А як йому не вередувати – йому хочеться краси, комфорту і різноманітності вибору.А вибрати він може хіба що з гучних назв комплексів та кольору фасадів (що, як то кажуть, більше око порадує).Уже не перший раз, спостерігаючи за процесом вибору квартири, чую, що покупці порівнювати ні гідності житлових комплексів, а вибирають де менше недоліки. Перефразовуючи, вони шукають краще з гіршого. Вважаю це “перемогою” ринку житла.

Поки на чолі будь-якого проекту залишається гасло – лад більше, продавай дешевше. Ми навряд чи побачимо кардинально нові проекти з цікавою архітектурою та інноваціями, а шкода.

2016 рік для ринку житлової нерухомості став рекордним за кількістю нових житлових проектів.Нова пропозиція на ринку склало більше 22 тис. Нових квартир. А за I квартал 2017 роки ринок поповнився ще 10 тис. Нових квартир. Щомісяця продажу відкривають все нові і нові проекти.Хочеться вірити, що все девелоперські починання минулого і поточного року завершаться успішно, і ми не будемо з тугою розглядати недобудовані скелети висоток.

Сумний результат недалекоглядності та нераціональності гравців ринку – втрати всіх – і покупців, які за останні заощадження намагаються вибрати краще з гіршого, і девелоперів, які недоотримують прибуток на кожному квадратному метрі.Цікаво, в якому році, ми, нарешті, побачимо зміну тренда – будувати не більше і дешевше, а менше і якісніше?

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно