Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чому в платіжках за опалення різні суми?

8861.jpg
 

При цьому, здавалося б, житлова площа однакова, а рахунки можуть відрізнятися в кілька разів. Пробуємо розібратися.

У різних багатоквартирних будинках із лічильниками тепла за одну і ту ж площу опалення доводиться платити зовсім різні гроші.У кого-то за 3-х кімнатну квартиру площею близько 70 м.кв. рахунок за опалення становить 400 грн, у когось 550, а у когось 800. Все залежить від споживання тепла, адже в даному випадку розрахунок йде з урахуванням спожитих гігакалорій. Але чому ж виникає така різниця.Ми спробували розібратися в цьому разом з енергоаудиторів компанії «Київенерго» Сергієм Свистюк.

Як з’ясовується, причин тому може бути багато і кожен випадок необхідно розглядати індивідуально. Але всі ці причини можна розбити на 4 умовні групи:

1.Стан механізмів регулювання та автоматизації систем опалення та гарячого водопостачання. Необхідно з’ясувати, чи отримує будинок стільки тепла «не стільки дає постачальник», а скільки йому потрібно, тобточи має можливість регулювати його надходження в залежності від потреб. Іншими словами, справний та чи налаштований тепловий вузол згідно потреби (проектної теплової навантаженні) – це може бути як елеваторний вузол, так і інші регулюючі елементи, в т.ч.і насоси циркуляції, підмішування і т.п. У кого є автоматика на системах опалення та гарячого водопостачання (ГВП), той і платить менше.Якщо говорити про систему опалення, то це, перш за все, погодозалежне регулювання, а якщо ГВС – регулятор температури і контур циркуляції.

2. Стан огороджувальних конструкцій (вікна, стіни, перекриття).Від того наскільки їх утеплено (відповідають нормативним показникам) залежать і тепловтрати, які в кінцевому підсумку враховуються тепловим лічильником як витрати на опалення.Таким чином, можна припустити, що навіть у невтепленому цегляному будинку витрата тепла на квадратний метр площі буде менше, ніж у будинку з бетонних блоків. А може бути і навпаки – тут ще треба враховувати якість будівництва, яке, на жаль, має місце.

3.Стан опалення під’їздів. Опалюються вони чи ні. Якщо опалюються, то це також враховується в загальних свідченнях.Якщо не опалюються, то стіни квартир, які виходять на сходові марші, охолоджуються додатково, а це, знову-таки, втрати тепла, які вважає прилад обліку!Тому, не треба забувати, що під’їзд – це місце, яке, начебто не належить до квартирі кожного окремого власника, але за нього треба платити, прямим або непрямим шляхом. Хочеться сказати жителям – ставитеся до під’їзду, як до своєї квартири.

4.Рівень комфорту в квартирах. Якщо температура в квартирі більше нормативного показника, то відбувається перевитрата теплової енергії, за який абсолютно необгрунтовано платять мешканці будинку.Якщо в квартирах холодно це означає, що будинок недоотримує тепло або егоограждающіе конструкції (стіни, вікна, двері) не в змозі утримати поставляється в квартири тепло.

У кожному разі для відповіді на питання необхідно проводити аналіз всіх вищезгаданих чинників.Можливо, буде потрібно енергоаудит будинку, це вирішувати кожному власнику самостійно. Для цього необхідно звертатися в експлуатаційну організацію (ЖЕК, ОСББ), для з’ясування причин великої витрати енергії, а можна і в Київенерго.Як не дивно буде звучати для когось, але Київенерго робить таку послугу для своїх споживачів, оскільки зацікавлений в тому, щоб скарг було, якомога менше і щоб споживачі були в змозі виправдано платити за ту кількість тепла, яке дійснонеобхідно. Чим швидше ви це зробите, тим швидше зможете зрозуміти і усунути причини тепловтрат.

Джерело: superdom.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно