Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чому важливо рахувати відвідувачів в ТРЦ

9436.jpg
 

Використання системи підрахунку відвідувачів – кращий спосіб оцінки трьох складових успіху торгового центру – місця розташування, концепції і складу орендарів.«Дані про відвідуваність торгового центру – об’єктивний показник його популярності, один з найважливіших факторів при визначенні його інвестиційної вартості», – говорить директор ТРК «РАЙОN» і «Проспект» Інна Сотникова.

Оцінка успіху

Керівник проектів компанії JR Systems Дмитро Ольшевскійрассказивает, що протягом 2015 року одну з великих торгових мереж проводила маркетингове дослідження, використовуючи системи підрахунку відвідувачів. Підсумком стала економія в 605 тис.грн, стверджує Ольшевський.Він пояснює, що завдяки зібраної інформації ритейлеру вдалося скорегувати роботу і чисельність персоналу, відстежити і скорегувати всі маркетингові активності (рекламні акції і бюджети на них), оцінити рентабельність кожної торгової точки – закритинерентабельні і відкрити нові в більш відвідуваних місцях.

У сегменті ТРЦ провести подібні дослідження складніше, але теж можливо.За словамгендіректора компанії «ТКсістемс» Віталія Тендітного, керуючі компанії і власники ТРЦ використовують дані трафіку щоб обґрунтувати підвищення ціни оренди.«Вони показують орендарям зростання відвідуваності, відповідно, це означає, що вони залучили нових потенційних клієнтів в магазини. Це обгрунтована причина підняття вартості оренди », – говорить експерт.

Вище або краще?

Правда, не завжди оприлюднені показники відповідають дійсності. Експерт з торгової нерухомості Вадим Зінченко каже, що власники ТРЦ люблять завищити показники відвідуваності, щоб продемонструвати орендарям свої маркетингові успіхи.

З ним згодна менеджер по роботі з клієнтами компанії «Антікражка» Анна Беховец. «Дійсно, на ринку зустрічаються випадки, коли власники ТРЦ завищують кількість потоків.Робиться це для того, щоб орендарі зайняли вакантні місця, щоб було простіше здавати площі в оренду », – підтверджує вона.

Причому, за словами Анни Беховец, не завжди зрозуміло в принципі, звідки ТРЦ беруть статистику відвідуваності, оскільки до цих пір не всі встановлюють у себе системи підрахунку трафіку.Вона каже, що просто не бачить в деяких ТРЦ систем підрахунку, хоча професіоналу неможливо їх не помітити.

У надії на чесність

Самі системи підрахунку, за словами експертів, дають досить точні результати.«Сучасні технологічні рішення, наприклад, 3D-сенсори, дозволяють отримати дані з точністю до 97-98%.Похибка горизонтальних сенсорів, які, сьогодні користуються більшою популярністю, трохи вище, їх точність в середньому становить 93-95% », – уточнює Інна Сотникова.

Тому, каже Віталій Тендітний, підробляти дані можна тільки на папері.«У ПО і на сайті дані змінити неможливо, а після експорту їх в Excel – без проблем», – пояснює він.

Звичайно, можна ще найняти людей, які будуть протягом звітного періоду входити і виходити з ТРЦ, збільшуючи потік.Але, як підкреслює Дмитро Ольшевський, в такому випадку і сам ТРЦ не матиме коректної інформації, ніж зробить собі гірше. Він переконаний, що ТРЦ самі зацікавлені в правильному відображенні статистики по трафіку і надання коректної інформації орендарям.

недороге задоволення

Вартість системи підрахунку відвідувачів безпосередньо залежить від її точності, зручності і можливостей для аналітики, яке надає програмне забезпечення.За словами Інни Сотниковій, вибір технологій на ринку досить широкий і прагне відповідати потребам даної області – від базових технологій, заснованих на перериванні інфрачервоного променя, до сучасних сенсорів, що здійснюють 3D-сканування або підрахунок напідставі випромінювання мобільних девайсів.

Технології із застосуванням інфрачервоного променя – найбільш популярні і поширені в Україні.По-перше, вони коштують відносно недорого при непоганих характеристиках якості, по-друге, саме їх в основному пропонують українські компанії, що спрощує комунікації з підрядником.

Один інфрачервоний датчик українського виробництва коштує близько $ 150-400, що, за словами виробників, на 30-40% дешевше, ніж закордонні аналоги. Вартість залежить від типу лічильника (дротового або бездротового), способу підключення до ПО, типу ПО, комплексу послуг і т.д.Програмне забезпечення – теж українське, кожен виробник розробляє його самостійно. Окремо послуга зі встановлення лічильника, каже Анна Беховец, обходиться приблизно в 1000 грн. вартість обслуговування зазвичай входить в ціну установки.Гарантійний термін коливається від року до декількох років, але, кажуть виробники, крім заміни батарейок в бездротових лічильниках і ремонту устаткування в разі непередбаченого механічного впливу на нього, що трапляється рідко, ніяких додаткових маніпуляційне вимагається. ПО зазвичай оновлюється безкоштовно.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно