Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чому всім потрібні лічильники води і газу

9684.jpg
 

З кожним днем ​​і кожним новим підвищенням тарифів в Україні залишається все менше жителів, які в своїх квартирах намагаються обходитися без простих приладів обліку споживання води – адже платити без лічильників доводиться помітно більше.А останнім часом намітився ще один тренд – установка багатотарифних (в народі їх називають багатотемпературній) лічильників води. Вони хороші тим, що дозволяють платити за погано підігріту воду менше, ніж за повноцінно гарячу.Зріс також інтерес і до встановлення газових лічильників у квартирах – адже, за оцінками фахівців, такий прилад дозволяє економити від 20% і вище від плати за газ.Але, знову ж таки – якщо ви використовуєте “блакитне паливо” раціонально, не перетворюючи газові пальники в відкриті осередки для цілодобового опалення квартири (чим страждають багато наших співвітчизників).Але активність громадян в придбанні газових лічильників за особисті кошти сильно гаситься тією обставиною, що обслуговують контори з часом повинні поставити їх нам всім безкоштовно. І час це повинно відбутися не пізніше січня 2018 року.А деякі це благо отримають і раніше – газові підприємства проводять безкоштовну установку за графіками. Але якщо дата установки лічильника в вашому домі втрачається за горизонтом, а почати економити хочеться прямо зараз, ви можете вирішити це питання за свій рахунок.

ОБЛІК ГАЗУ: БЕЗ самодіяльності

Газ – справа небезпечна, тому установка такого лічильника пов’язана з певними формальностями.

ПРАВИЛА. “Згідно з п.22 Правил надання населенню послуг з газопостачання, установка лічильників газу здійснюється газорозподільним підприємством або підприємствами і організаціями, які мають необхідні ліцензії та дозвіл на виконання таких робіт “, – розповідає адвокатюридичної компанії “АБГ” Катерина Гутгарц. Виконавець після встановлення лічильників газу зобов’язаний видати споживачеві акт та розрахунковий документ, що підтверджує факт виконання робіт.Гарантійне і післягарантійне обслуговування лічильників газу здійснюється відповідно до законодавства: за словами юриста, в разі встановлення лічильника газу в квартирі, приватному будинку чи іншому об’єкті споживача газорозподільне предпріятіесоставляет іпідписує зі споживачем акт про збереження пломб у двох примірниках, один з яких залишається у споживача. Відмовити в установці газового лічильника газопостачальні організації не мають права.

ГАЗКОНТОРА.Якщо ви, наприклад, живете в Києві, то можете звернутися до найближчого відділення “Київгазу”. Як нам розповіли в цій організації, для початку потрібно по телефону викликати додому майстра для обстеження. Вартість його приїзду – 139 грн.Вже на місці, вивчивши ситуацію, майстер вас інформує за вартістю і термінами установки лічильника.Якщо не буде потрібно ніяких перепланувань труб, виносу лічильника в інше місце і тому подібних ускладнень, то загальна вартість, з лічильником і роботами, складе приблизно близько 3 тис. Грн.Звичайно, навіть з подорожчанням газу, така установка більш-менш швидко окупиться, якщо у вашій оселі багато прописаних мешканців, а в реальності ви споживаєте мало газу.

ФІРМА.Як розповіли нам в одній з київських компаній, що займаються установкою газових лічильників, у них теж все починається з виклику майстра додому. Хіба що (це вже наше особисте спостереження) додзвонитися до них не в приклад легше.Обстеження коштує 100 грн – це входить в загальну вартість робіт, якщо вони будуть проводитися. Все задоволення може обійтися від 2,5 до 3,5 тис., В залежності від типу лічильника (роторний або мембранний) і способу установки (на гофротруби або за допомогою зварювальних робіт).Це робота під ключ: входить сюди вартість лічильника, матеріали, безпосередньо установка, монтажні та налагоджувальні роботи і узгодження проекту з “Київгазом” в обов’язковому порядку. Плюс – опломбування після установки лічильника співробітниками “Київгазу”.Після всього цього вам потрібно буде під’їхати до відділення “Київгазу”, особисто підписати договір і забрати ваші документи: договір і розрахункову книжку.

багатотарифні ВОДЯНІ

Багатотарифні лічильники допомагають економити, вимірюючи температуру гарячої води.Такі лічильники особливо актуальні для тих жителів багатоквартирних будинків, хто змушений подовгу спускати воду в очікуванні, поки потече гаряча, і переплачувати за фактично спущені в трубу кубометри.Багатотарифні лічильники вирішують проблему легко: вони заміряють температуру води, що ллється з ваших кранів. І якщо вона нижче 40 ° C, послуга підігріву води не враховується – ви платите, як за холодну.Якщо те, що тече з гарячого крана, підігріта всього до 40-44 ° C – ви заплатите 70% від вартості. У разі, коли температура гарячої води 45-49 ° C, враховується 90% послуги. І тільки якщо лічильник наміряв 50 ° C і вище, враховуються всі 100%.

Формальності.Цей спосіб економії має чітке нормативне обґрунтування. “Постановою КМУ від 17 лютого 2010 р№151 “Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості” повиненпроводитися перерахунок оплати за гаряче водопостачання, якщо температура не відповідає нормативним показникам, в тому числі і за показаннями квартирних засобів обліку “, – пояснює Катерина Гутгарц.На практиці це підкріплюється введенням нової квитанції для власників нових лічильників, де передбачені чотири окремі графи. Так, в столиці “Київенерго” планує зробити такі квитанції протягом найближчих кількох місяців.

АЛГОРИТМ. “Згідно з п.9 Постанови №630 в квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік “, – розповідає Катерина Гутгарц. Фірми, що займаються установкою лічильників, зроблять огляд і роботи протягом 1-2 днів.Якщо ви міняєте вже наявні лічильники, то все з установкою обійдеться приблизно в 2500 грн. Якщо ставите за новою, це буде трохи дорожче – в районі 3 тис. Грн (потрібні фільтри, зворотні клапани і т. Д.).Вам видадуть всі необхідні документи для ЖЕКу або місцевої енергетичної компанії (а також водоканалу) – в залежності від того, з ким у вас укладений договір.

Можна заощадити і на самому лічильнику: наприклад, є два лічильника українського виробництва – за 1850 грн і за 1000 грн. Але треба враховувати, що лічильник подорожче вважає і гарячу, і холодну воду. Виходить як би два в одному.

Джерело: segodnya.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно