Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Чому забудовники не люблять інфраструктуру?

7572.jpg
 

Забудовники відмовляються від створення інфраструктури у міру будівництва об’єкта. На папері зазвичай практично кожен проект може похвалитися наявністю школи, дитячого садка, банківського відділення, магазинів, парковки.На практиці число дитячих установ зростає значно повільніше, ніж кількість самих новобудов, а одне паркомісце доводиться мінімум на шість-десять квартир у новому будинку.

Школи, про які «забули»

Власні школи та датсади, які зводять девелопери в нових ЖК, можна по пальцях перерахувати. Іноді ці об’єкти лише анонсуються у проекті, потім про них «забувають».Наприклад, ABCnews у відділі продажів ЖК «Совські ставки» переконували, що садочок на території комплексу буде. Як і магазини з перукарнями. Під них заплановані перші поверхи комплексу.Правда, повноцінне дитяче установа не може перебувати в житловому будинку і повинно будуватися з дотриманням окремих норм і вимог. Тому, швидше за все, на практиці буде щось інше.«Забудовники нерідко намагаються схитрувати: скажімо, замість повноцінного садка відкривається ігрова кімната або студія для позашкільних занять дітей. Однак проблеми мешканців це не вирішує », – говорить директор компанії City Development Solutions Ярослава Чапко.

Чому так відбувається? На думку радника президента КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Петра Шарафетдінова, дефіцит інфраструктури в нових ЖК викликаний хронічним небажанням забудовників брати на себе відповідальність за проект до кінця.«Якщо забудовник скаржиться, що йому вивертають кишені, змушуючи будувати садочки та школи, це маніпуляції. Якщо у нього є гроші на будівництво житла, знайдуться і на такі об’єкти. Ну а немає грошей – годі й затівати проект», – категоричний він.

Існують й інші причини, писав раніше ABCnews. Забудовники не готові повноцінно займатися управлінням дошкільними установами, тому що це не їхній профільний бізнес.Крім того, багато будівельні компанії готові звести дитячі садки і школи, проте передати їх на баланс міста зовсім непросто.

Хаотичність підходу місцевої влади до розвитку соціальної інфраструктури теж грає свою роль, додає президент корпорації «Укрбуд» Максим Микитась.«Великі компанії згодні поділити місто на зони між собою і відповідати, щоб там були побудовані або реконструйовані і соцоб’єктів, і мережі. Але місто нас чути не бажає.Дотепер у місті немає розуміння, де і скільки потрібно садків, шкіл і на яку кількість дітей », – нарікає він.Максим Микитась вважає, що пора створювати окремий департамент у міській адміністрації, який відповідав би за розвиток соцінфраструктури і вів роботу з операторами ринку.

Паркінги «для обраних»

Не менш гостро стоїть проблема і з паркінгами.У середньому, як показали проведені ABCnews виміри, на одне паркомісце в споруджуваних столичних РК доводиться по шість-десять квартир.Наприклад, у вже зданому ЖК комфорт-класу від Ковальської «Зелений острів – 2», який зараз активно заселяється, на 944 квартири передбачено паркінг всього на 198 паркомісць.ЖК «Лісова казка» компанії «Комфорт 2000» розрахований на 504 квартири, а от крита парковка вмістить тільки 100-150 машин. Іншим власникам автомобілів доведеться паркуватися швидше за все в лісі, тому що комплекс зводиться безпосередньо в зеленій зоні Биківні.

Дефіцит паркомісць очевидний. Однак, як писав раніше ABCnews, з паркінгами склалася непроста ситуація. З одного боку автомобілів дійсно завжди більше, ніж місць у паркінгах.Однак паркінги не є товаром першої необхідності, та й цінники відлякують покупців. Але забудовники пояснюють, що продавати паркінги дешевше вони не можуть – надто дорого обходиться їх будівництво.

Сауни, церкви і магазини

Комерційна інфраструктура практично завжди проходить шлях від стадії паперового проекту до здачі в експлуатацію.Магазини, спа-салони, перукарні, пральні, відділення банків, аптеки, міні-клініки для дорослих, дітей і тварин – асортиментна лінійка закладів побутового сервісу на території новобудов досить широка.Під неї традиційно відводяться перші нежитлові поверхи новобудов. Зустрічаються ЖК, де разом з новобудовою зводяться окремі будівлі під гіпермаркети, спорткомплекси, церкви, заклади громадського харчування або навіть громадські туалети.

Один мінус – послуги у всіх цих закладах починають надаватися мешканцям далеко не відразу після вселення. Як правило, комерційні площі стають цікаві орендарям у ситуації, коли комплекс вже почасти побудований і введений в експлуатацію.Тому забудовники акцентують увагу на будівництві та облаштуванні комерційних площ в момент повного розвитку проекту, пояснює Ярослава Чапко.

В цілому ж, сьогодні кон’юнктура на первинному ринку житло така, що опція «інфраструктура» не в змозі вплинути на зростання продажів, резюмує керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Віктор Оборський. «75% ринку – це житло економ-класу.Покупця цікавить ціна, ціна і ще раз ціна. Інфраструктура вторинна. Попит на неї, звичайно, є, але вона не конкурентна, якщо сусід пропонує більш привабливу ціну », – пояснює він.Об’єкти з розвиненою інфраструктурою від забудовників стануть з’являтися лише тоді, коли платоспроможність покупця житла і рівень вимог з його боку до забудовника зростуть і на цю інфраструктуру з’явиться стійкий попит.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно