Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

“Чорні нотаріуси” безкарно перепродують чуже майно без відома власників

9165.jpg
 

“Чорні нотаріуси” безкарно перепродують чужі квартири і автомобілі, підробляючи довіреності на них від справжніх власників, повідомив представник громадської організації “Українське детективне антикорупційне бюро” Сергій Горбаченко.

“Якщо вносяться зміни до закону про нотаріат, де у нотаріуса неможливо отримати книгу реєстру, то навіщо це робиться? – Лобіюють цей закон, щоб виключити подальше встановлення істини”, – пояснив він.

С.Горбаченко констатує відсутність в Україні інституту нотаріату. На практиці, за його словами, нотаріусів неможливо притягти до відповідальності, так як правоохоронні органи самі зацікавлені в роботі “чорних нотаріусів”.Крім того, в цей сегмент кримінального бізнесу залучені судді, дільничні, паспортисти і ін. “Для будь-якого співучасника скарга від потерпілого – це привід отримати від” чорного нотаріуса “частку награбованого.При цьому саме продається майно нікого не цікавить – цікавить трансформація підробленого нотаріусом документа в грошовий еквівалент”, – сказав він.

Як заявляє С.Горбаченко, нечесні нотаріуси працюють відкрито, вони і не намагаються ховатися – їх знають всі продавці на авторинках. Крім того, список їхніх прізвищ можна отримати в Київському НДІ судових експертиз, куди по ступають експертизи з одними і тими ж фігурантами.

Крім того, він сказав, що найчастіше жертвами “чорних нотаріусів” стають особи, які виїхали за кордон і залишили в країні своє майно, які зловживають алкоголем, а також люди похилого віку, які не можуть забезпечити собі належний правовий захист.

Присутній на прес-конференції адвокат Олег Веремеєнко як приклад навів історію незаконної приватизації і продажу порожній київської квартири громадянки США Серафими Горохівської, що виїхала з країни в 1991 році.У цій історії замішані три “чорних нотаріуса” – Олександр Перевертун, Ніна Леонтьєва і О.Селезнева. Підробляючи документи, їм вдалося чотири рази продати квартиру потерпілої. Так, вперше квартира була продана в 2010 році за дорученням, завіреної нотаріусом А.Перевертун і виданої не встановленій особі з документами Івана Йовенко. Сам І.Йовенко на той час перебував у в’язниці. Як повідомила потерпіла, про продаж своєї квартири вона дізналася тільки в 2012 році.Після цього на квартиру кілька разів накладали арешт, який згодом знімався на підставі підроблених документів.

Як зазначив О.Веремеенко, в останній раз квартира була продана за ціною, в два рази менше її реальної вартості.Він додав, що кримінальне провадження у цій справі всіляко гальмується. Апеляційний суд Києва через Подільський райсуд столиці в середу, 10 лютого, знову розгляне скаргу потерпілої.

За словами С.Горбаченко, “чорні нотаріуси” аналогічним чином незаконно перепродують будинку, землі і викрадені автомобілі.

Джерело: interfax.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно