Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ДАБІ готова виступити арбітром між забудовниками та місцевими жителями

5219.JPG
 

Сівши за стіл переговорів, можна погасити більшість конфліктів.

Повноваження ДАБІ не дозволяють перешкоджати появі незаконних будівництв, каже голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев.У той же час інспекція готова виходити на перевірку будмайданчиків, знаходити порушення і штрафувати забудовників. Хто несе відповідальність за незаконне будівництво і що буде після децентралізації – в інтерв’ю ABCnews.

– Які проблеми зараз у ДАБІ і як ви їх збираєтеся вирішувати?

– Донедавна однією з головних проблем було обмеження функцій ДАБІ. До 1 липня діяв мораторій на перевірку підприємств. Це призвело до збільшення соціальної напруженості в суспільстві.Кількість скарг на проблемні будівництва зросла в рази. Але, на жаль, інспекція не могла на них відреагувати, якщо це стосувалося юридичних осіб. Сьогодні мораторій не продовжений, тому ми зможемо виходити на об’єкти, перевіряти законність їх будівництва.

Важкі незаконні будівництва

– Нещодавно КМДА почала наповнювати електронний містобудівний реєстр столичних будмайданчиків. Остаточні висновки робити рано, але зараз більше половини об’єктів – незаконні. Як з цим боротися?

– Якщо КМДА буде проявляти ініціативу, ми готові разом виходити на перевірку цих будмайданчиків, знаходити порушення, штрафувати забудовників. Ми можемо спочатку виписати припис на усунення виявлених порушень. Якщо ж забудовник їх не усуне, ДАБІ подає в суд і той зобов’язує виконати вимоги інспекції. Як бачите, механізм впливу на забудовника існує. Інше питання, що до знесення об’єктів справа не доходить, адже є ще інвестори, які купили квартири в новостройке.

– Хто несе відповідальність за незаконне будівництво?

– Ми в рамках своїх повноважень тільки реєструємо декларації на початок будівельних робіт. Але первинні документи видаються на місцевому рівні. І ДАБІ не завжди може перевірити законність їх видачі.Тому багато питань треба задавати НЕ інспекції, а чиновникам адміністрацій та виконкомів рад на місцях.

Велика проблема в тому, що в містах часто будують без попередньої розробки детального плану території.Тобто будують абияк без чіткого розуміння, які об’єкти де розміщуватимуться в майбутньому. У теж час формально все законно – є документи на земельну ділянку та містобудівні умови. У такому випадку ДАБІ не має підстав відмовити в реєстрації.Виходить колізія. З одного боку критикують за те, що блокують видачу дозволів, коли начебто у забудовника з документами все гаразд. З іншого – якщо дозвіл видано, пред’являють претензії, що будівництво незаконне.

– Ваше ставлення до «будівельної амністії»?

-Під Амністію підпадають в основному будинки площею до 300 кв. м та господарські споруди площею до 100 кв. м, зведені з 1992 до 2011 роки. Амністія – це хороша ініціатива уряду, ми її підтримуємо.Але коли ми говоримо про амністію, маємо на увазі переважно приватні будинки. А ось багатоповерхівки – це вже зовсім інше питання. Такі будинки не можуть будуватися самовільно, без документів і дозволів.

– Чому ж? Такі будинки є.І «Укогруп» не єдиний, хто відразу згадується.

– Проблема дійсно існує. І знову ж виникає конфлікт інтересів. Місцевих жителів, які справедливо обурюються незаконної будівництвом, і інвесторів, яких забудовник обдурив. Навіть зупинка будівництва проблему не вирішує. Адже отримуємо в результаті новий «Еліта-Центр». Тому потрібно обережно підходити до цього питання. І особливу увагу потрібно з боку місцевої влади на стадії узгоджень по землі і містобудівних умов.

– Як вирішувати конфліктні ситуації між забудовниками та місцевими жителями?

– Я рік був керівником ДАБІ в Київській області та особисто займався подібними проблемами. Щоб погасити конфлікт, необхідно посадити за один стіл і жителів і забудовників. ДАБІ тут може виступити арбітром. Наприклад, я вже запропонував допомогу інспекції у вирішенні конфлікту на одній із найскандальніших будівництв Києва – на Микільсько-Слобідській. Думаю, що інспекція може стати майданчиком для таких переговорів.Адже ми бачимо всі порушення на папері і можемо розповісти про них з опорою на факти.

Сусідські проблеми

– З якими питаннями зараз звертаються в ДАБІ?

– Більшість скарг – «сусідські». Хтось десь почав будувати, комусь це не сподобалося і ін.Ми можемо перевірити ці випадки, але не завжди можемо знайти рішення.

З 1 вересня вступить в дію реформа, згідно з якою повноваження центральної ДАБІ будуть передаватися на місця. І серед самих основних якраз повноваження з вирішення таких ось «сусідських» проблем.

– Що чекає ДАБІ після реформування і які проблеми є на шляху децентралізації?

– Після реформування у центральній ДАБІ залишаться лише функції нагляду та право на видачу дозволів на п’яту категорію будівництва.Все інше планується передати на місця. Ми все робимо для того, щоб ця реформа пройшла безболісно. Уже розроблено 13 підзаконних актів, згідно з якими з 1 вересня почнемо передавати повноваження на місця тим, хто до цього готовий і хоче отримати ці права.Проблема в тому, що не всі цього хочуть. Причому не хочуть як самі місцеві влади, так і деякі забудовники. Адже сьогодні в нашій держструктурі немає тієї тотальної корупції, яка була 1,5 роки тому, і ситуація змінилася в кращу сторону.Наприклад, коли я прийшов в ДАБІ Київської області, кількість відмов у реєстрації декларацій досягало 70%. Зараз цей показник не перевищує 5%. Такий результат – наслідок консультаційної роботи наших фахівців.Але не всі місцеві органи влади готові прийняти на себе таке навантаження.

– Як Ви ставитеся до ініціативи губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі розпустити управління містобудування та архітектури?

– Пане Саакашвілі – дуже шанована людина. Він свого часу відбудував цілу країну. І якщо він вважає, що такі методи в Одесі ефективні, це його відповідальне рішення.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно