Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ДАБІ хоче повернути в деяких містах функцію нагляду над будівництвом

19031.jpg
 

Державна архітектурна будівельна інспекція хотіла б повернути собі повноваження нагляду в 10% випадків. Про це повідомив глава ДАБІ Олексій Кудрявцев.
“Деякі населені пункти висловили бажання отримати функцію архконтроля, однак на практиці вони не впоралися з труднощами. Наше відомство не проти повернути собі повноваження, проте закон зараз цього не дозволяє”, – сказав він.

Всього ж за даними Олексія Кудрявцева інспекції були створені у всіх обласних центрах, крім Полтави, Хмельницького та Запоріжжя. Також інспекції створені у всіх містах з населенням понад 100 тис.

“Зараз стоїть завдання передати містобудівні повноваження в міста з населенням понад 50 тис. Однак за останні півроку заяв з цього приводу до нас не надходило”, – повідомив глава ДАБІ.

Що в Києві?

12 жовтня 2016 року додатковий повноваження в сфері містобудування отримав Київ.

“Якщо раніше первинні дозвільні документи, зокрема право на землю, містобудівні умови і обмеження, видавав місто, а декларацію або дозвіл – ДАБІ, то тепер КМДА може скоординувати й узгодити ці процеси”, – переконаний Олексій Кудрявцев.

На його думку, завдяки діяльності інспекції при КМДА за останні півтора року в Києві зменшилася кількість незаконних будівництв.

Як відомо, в квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон №1546.Цим законом функція архітектурно-будівельного контролю передається на місцевий рівень. Закон вступив в чинності 1 вересня 2015 року.

Згідно з документом, при органах місцевого самоврядування створюються інспекції, до яких переходять функції ДАБІ.Для цього необхідно заявити в ДАБІ про наміри створити таку інспекцію і виконати ряд вимог до її формування.

Джерело: delo.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно