Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ДАБІ посилила перевірку дотримання ліцензійних умов

9696.jpg
 

3 березня 2016 року в приміщенні Державної архітектурно-будівельної інспекції України відбулася виробнича нарада з територіальними органами з питань практичної реалізації нових підходів до формування планів перевірок дотримання суб’єктамигосподарювання ліцензійних умов.

30 грудня 2015 року уряд схвалив постанову «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, яка підлягає ліцензуванню, та визначаєтьсяперіодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) ».

Документом затверджуються критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури, яка підлягає ліцензуванню ДАБІ.До таких критеріїв належать:

– Термін здійснення будівельної діяльності;

– Наявність порушень, пов’язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності;

– Категорія складності об’єкта будівництва.

Від ступеня ризику, до якого належить підприємство, залежить періодичність перевірок дотримання ним ліцензійних умов, які здійснює ДАБІ.Так, забудовник з високим ступенем ризику перевіряється не частіше ніж один раз на рік, із середнім – не частіше ніж один раз на три роки, незначним – не частіше ніж один раз на п’ять років.

На виробничій нараді в Держархбудінспекції обговорили ряд практичних питань, які дозволять втілити в життя норми урядової постанови.

Зокрема, це питання періодичності здійснення планових заходів щодо перевірок ліцензіатів; оформлення документів за результатами перевірок; виконавської дисципліни.

Реалізація таких новацій в сфері ліцензування дозволить гарантувати здатність забудовників зводити технічно складні об’єкти; убезпечить новобудови від надзвичайних ситуацій.З іншого боку вони дозволять уникнути надмірних ліцензійних перевірок підприємств, які здійснюють будівельні роботи.

Джерело: sud.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно