Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ДАБІ та Мінрегіон підтримали законопроект, спрямований проти будівельних афер

503019
 

Таку думку висловив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев.

За його словами, законопроект 4733-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності” передбачає градацію забудов тільки за класами наслідків – значна, середня та незначна і скасовує додатковий розподіл на їх основі об’єкти за категоріями складності. Власне категорії складності були введені для того, щоб дозволити частині об’єктів із середнім класом наслідків будувати за декларативними документами.

“Це звузить поле для маніпуляцій із боку недобросовісних забудовників, а для звичайних громадян, які ведуть нескладні будівництва, він максимально спростить дозвільну систему. Повернення дозвільних документів на доопрацювання будуть скасовані взагалі. Це зніме проблему корупційних ризиків у процесі взаємодії громадянина і державної установи”, – зазначив Кудрявцев.

Також він зазначив, що законодавчі зміни не збільшать навантаження на чесних забудовників: пакет документів на отримання дозволу залишиться незмінним, але забудовники, які раніше за допомогою декларації занижували категорію складності, тепер змушені будуть подавати копії документів для отримання дозволу. “Законопроект 4733-1 в підготовці до другого читання вже отримав більше ста поправок, – повідомив його співавтор, нардеп Дмитро Андрієвський. – Сьогодні важливо обмінятися думками і сформувати універсальний документ, який регулюватиме діяльність підприємств в будівельній галузі. Революційність законодавчих змін полягає в тому, що більше 80% будівництв зможуть починатися вже на наступний день після подання повідомлення. Ускладнення виникнуть лише у тих забудовників, які раніше користувалися недоліками законодавства, розбивали великі комплекси на дрібні об’єкти і будували їх за декларативним принципом під виглядом III категорії складності”.

За словами директора департаменту державних програм і розвитку житлового будівництва Мінрегіону Наталії Козловської, п’ять років тому держава пішла шляхом скорочення дозвільних процедур, але отримала в результаті досить негативні наслідки.

“На жаль, не всі забудовники ведуть себе порядно, і так як кінцевим споживачем їх діяльності є звичайні громадяни, ми вважаємо, що необхідно змінити підходи до цього питання”, – зазначила Козловська.

Джерело: newbud.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно