Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Де в Україні жити добре: названі топ-5 кращих обласних центрів України

16797.jpg
 

Київ цього року не потрапив навіть до десятки, його обігнали Вінниця, Харків, Луцьк, Рівне та Тернопіль.
Регіональні підсумки

У 2017 році Київ погіршив позиції в рейтингу обласних центрів України і займає лише 16-е місце. Такі дані оприлюднила соціологічна група “Рейтинг” за результатами дослідження, проведеного в лютому-березні поточного року.Такі дослідження група проводить третій рік поспіль на замовлення Міжнародного республіканського інституту. У процесі збору інформації аналізується якість 22 сфер і послуг, від комуналки з інфраструктурою і екологією до роботи промисловості і поліції.

“Жоден з обласних центрів так і не отримав оцінку 4 -” добре “. Найвищий зведений бал – 3,5 – у Вінниці, її жителі помітили поліпшення в наданні таких послуг як збір сміття, вуличне освітлення, каналізація, транспортна інфраструктура, школи і медустанови.Зниження якості та, відповідно, оцінки, відбулося тільки за одним показником – по промисловості “, – розповідає засновник соціологічної групи” Рейтинг “Ігор Тищенко.

У п’ятірці лідерів в минулому році були Вінниця (3,4 бала), Харків, Львів (по 3,2), Луцьк та Хмельницький (3,1). Цього року Львів і Хмельницький були зміщені Тернополем і Рівне.

Львів катастрофічно погіршив свої позиції в рейтингу, скотившись з третього на дев’яте місце і втративши 0,2 бала (з 3,2 до 3 балів).У жодній сфері за рік не було помічено поліпшення, оцінки знизили за опалення, водопостачання, сміттєпереробку, дороги, паркування і поліцію.

Київ просів на два пункти

Київ з 2,9 балами в зведеному рейтингу 2016 року обіймав 14-е місце.Зараз у міста 2,8 бала, він опустився на 16-е місце. Індекс в столиці покращився лише по промисловості, тоді як за п’ятьма позиціями кияни відзначили погіршення якості послуг, що надаються: опалення, водопостачання, каналізація, доступ для людей з інвалідністю та екологія.

Мер столиці Віталій Кличко вважає, що негативна оцінка викликана саме тим, що саме зараз розпочато глобальні реформи.”Ми ремонтуємо дороги і будуємо садочки, але цього, як кажуть люди, недостатньо, адже проблеми запущені і швидкого результату досягти відразу не вийде. Плюс нам дісталася в спадок система, досить корумпована.Можу відзначити, що ми першими в країні запустили персональне голосування на Київраді, що підвищує відповідальність депутатів.Велика увага приділяється бюджету участі, всі додаткові кошти, які ми залучаємо, йдуть на освіту, медицину, інфраструктуру.А це дослідження – додаткова мотивація стати краще, воно вказує на питання, які вимагають найбільшої уваги “, – прокоментував результати дослідження Віталій Кличко.

Мер краще команди

Рівень задоволення роботою місцевої влади показує, що у нас в країні люди як і раніше більше довіряють конкретної особистості, ніж колегіальному органу. Оцінка мерів у всіх регіонах вище оцінки місцевих рад.

Топ-5 довіри до влади дуже відрізняється від загального зведеного рейтингу. На першому місці розташувався Харків, де 72% опитаних жителів задоволені роботою мера, і 49% – роботою місцевої ради.Далі йдуть Івано-Франківськ (71% і 56% відповідно), Тернопіль (68% і 51%), Черкаси (66% і 44%) і Одеса (65% і 43%).

Знизилася довіра до місцевої влади у Львові, Чернівцях, Києві та Рівному. У Львові лише 46% задоволені роботою мера і 31% – міськради.Він займає 11-е місце проти другого в минулому році, коли роботу Андрія Садового оцінювали на “добре” і “відмінно” 66% респондентів, а до міськради не мали претензій 41% городян.

У Києва ситуація теж не з кращих.У минулому році 36% вважали, що мер працює добре, зараз – 31%. Щодо Київради частка лояльних знизилася з не і без того невисоких 22% до 17%.

Найсумніша ситуація в Полтаві і Херсоні, де, як і рік тому, лише кожен п’ятий житель не має претензій до мерів.

Привід для любові і гордості

Чи люблять жителі свої міста? На жаль, за рік середній індекс по всім 22 обласних центрах (відповідно, виключаючи Донецьк, Луганськ і АРК) знизився з 2,5 до 2,3 балів.При цьому, відповідно до методики опитування, 3 бали ставили ті, хто “однозначно пишаються своїм містом”, 2 – “трохи пишаються”, 1 – “не надто пишаються” і 0 – “однозначно не пишаються”.

Найбільший бал в цьому році, 2,5, дали своїм містам вінничани, львів’яни і харків’яни.Результат трохи нижче, 2,4 – у Луцька, Ужгорода, Тернополя та Івано-Франківська. Одеса, Рівне, Суми, Дніпро і Чернівці отримали 2,3 бала. Київ, Полтава, Чернігів та Черкаси – по 2,2. Запоріжжя, Хмельницький, Маріуполь і Миколаїв – по 2,1. Житомир і Сєвєродонецьк – по 2 бали.Найгірші результати у Херсона та Кропивницького, чиї жителі дали лише по 1,9 бала.

Що ж дає підставу пишається своїм містом? “Головною причиною гордості в більшості міст називали збереження культури і традицій регіону.Але, наприклад, в Чернівцях і Ужгороді на перше місце вийшло те, що місто люблять туристи. У Вінниці, Рівному, Харкові та Хмельницькому жителі раді тому, що в їхніх містах хороші побутові умови.Ефективну економіку називали в Запоріжжі, Дніпрі, Харкові та Маріуполі “, – перераховує Ігор Тищенко. Найпривабливішим для інвесторів частіше жителів інших міст називали в Дніпрі.

Подібні дослідження, пояснює Ігор Тищенко, дозволяють виявити проблеми і найбільш слабкі місця тієї чи іншої громади. “Якщо місцева влада ставиться серйозно до своєї місії, вони враховують результати досліджень в стратегіях розвитку.Якщо ж дозволяють собі ігнорувати потреби регіону, то втрачають довіру “, – говорить він. Адже, як показали результати виборів до місцевих рад, зміна команд відбулася в тих регіонах, де довіру до мера і порад було невеликим або падало.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно