Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Де взяти проект будинку для будівництва

9871.jpg
 

Навесні зазвичай пожвавлюється будівництво. І якщо у ваших планах на цей рік значиться зведення власного будинку, то саме час потурбуватися про пошук проекту для нього.Звичайно, можна будувати і без проекту – в наших краях безліч будівель, зведених “на око” або за планом, намальованому на землі. Відміряли кроками – тут буде одна кімната, тут – друга, а так кухню влаштуємо – і пішли заливати фундамент, а по ньому гнати вгору стіни.Але найчастіше виявляється, що жити в “шагомерном” будинку не дуже зручно. Так що проект – це не розкіш, а запорука того, що будинок буде і красивим зовні, і комфортним всередині.Де і як знайти проект для будинку, нам розповіли архітектор Христина Бовсуновська, маркетолог Павло Сацукевіч і співробітники фірми House Desighn.

ЩО ВИБРАТИ

Інтернет повний безкоштовними проектами будинків. Але треба розуміти, що ця безкоштовність дуже відносна.По-перше, там, як правило, немає в достатньому обсязі необхідної для будівництва документації. По-друге, важко підібрати щось дійсно повністю вам підходяще, потрібні якісь переробки. Так що все одно доведеться когось наймати.

ІНДИВІДУАЛЬНО.Виготовлення проекту під замовлення дозволяє врахувати всі ваші переваги і капризи, а будинок може вийти гарантовано оригінальним. Але це коштує як мінімум в два рази дорожче придбання типового проекту.І другий мінус – велика ймовірність, що при такому оригінальному проектуванні будуть втрачені нюанси, які спливуть вже в процесі експлуатації. У перший раз що завгодно важко зробити бездоганно.

Побудова.Набагато надійніше брати проект будинку, вже неодноразово побудованого. Якщо вас так хвилює несхожість на сусідів, просто перевірте, щоб саме в вашому населеному пункті такої ще не зводився.Якщо за цим проектом будинки будувалися неодноразово – значить, в ньому всі можливі огріхи виявлені і виправлені, всі мислимі поліпшення вже зроблені.Більш того, ви можете дізнатися в архітектурній фірмі, де знаходяться найближчі побудовані за цим проектом будинку, з’їздити туди, подивитися зовні, зайти всередину і переконатися, що саме такий ви хочете.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ І ЗА СКІЛЬКИ ЧАСУ

Почнемо з того, що типовий проект будинку, в порівнянні з загальними витратами, пов’язаними з будівництвом, коштує недорого. Наприклад, в одній з архітектурних фірм проект житла площею до 150 кв. м обійдеться в 9 тис. грн. План будинку від 150 кв.м до 200 кв. м – не набагато дорожче, близько 10 тис. грн. Вам запропонують вибрати із зображень фасад будинку і його план і протягом 10 днів виготовлять пакет проектної документації.

В іншій фірмі можна купити розробки, які вам видадуть на руки протягом кількох годин.Причому в більш повної, ніж зазвичай, комплектації: крім звичайних архітектури та конструкції, туди ще входить і документація по інженерії – воді, опалення, електрику. Правда, тут проекти трохи дорожче – проект будинку площею близько 100 кв. м може обійтися в 9-12 тис.грн, а площею приблизно 150 кв. м – 13-15 тис. грн. Правда, якщо це закордонні проекти (наприклад, польською мовою) і його ще не продавали в нашій країні, то ви проект документації також отримаєте не відразу: може знадобитися час на переклад (до двох тижнів).Найдорожчі типові проекти, які нам вдалося виявити на ринку, коштують від 20 грн за 1 кв. м.

ОБСЛУГОВУВАННЯ.Невеликі доопрацювання проекту – наприклад, пересунути на пару метрів внутрішню перегородку – в деяких фірмах робляться безкоштовно, а десь з вас можуть попросити ще пару тисяч гривень.Якщо ж мова йде про більш серйозної адаптації – наприклад, пов’язаної зі зміною розмірів будинку, “перерозподілом” стін і т. Д., – То ціна зростає і може в особливо складних випадках наблизитися до вартості замовлення індивідуального проекту.Замовити ж проект “з нуля” може коштувати від 120 грн за 1 кв. м будинку. Сама ж робота може затягнутися на місяць і більше – в залежності від складності задуму і примхливості замовника.

Джерело: segodnya.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно