Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Депутат придумав, як передати землю під багатоповерхівками власникам квартир

8229.jpg
 

Народний депутат від БПП Сергій Кудлаєнко зареєстрував у ВРзаконопроект № 3576 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо земельних ділянок багатоквартирних будинків.

Депутат вважає, що Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який предусмотрелбесплатную передачу землі під багатоквартирним будинком у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку, невирішує проблему.

Крім того, реалізація співвласниками багатоквартирних будинків прав на отримання у користування або власність земельних ділянок, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, що знаходяться у спільній сумісній власності, буде виправданатільки для тих багатоквартирних будинків, що мають незначну кількість співвласників.

У свою чергу, придбання відповідних прав на земельні ділянки, їх державна реєстрація та державна реєстрація прав на них, згідно з чинним законодавством вимагає особистої згоди та звернень із заявами 100% співвласниківбагатоквартирних будинків, що «фактично нівелює закладену в Законі концепцію прийняття рішень співвласниками і буде ускладненою при їх значній кількості».

Також він вважає, що визначення Кабміном порядку такої передачі (як це передбачено Законом) не забезпечить реалізації прав співвласників багатоквартирних будинків на відповідні земельні ділянки.Тому пропонує внести необхідні комплексні зміни Земельного кодексу, Цивільного кодексу, законів «Про державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про особливості здійснення прававласності у багатоквартирному будинку ».

У Законі «Про державний земельний кадастр» запропоновано встановити, що для державної реєстрації земельної ділянки, на якій розташований багатоквартирний будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, що знаходяться в загальнійсумісної власності власників квартир та нежитлових приміщень будинку заяву з доданими документами надається уповноваженою особою від співвласників багатоквартирного будинку особисто.

Земельний кодекс доповнюється статтями, регулюючими спільну сумісну власність на земельну ділянку багатоквартирного будинку; придбання права спільної сумісної власності на земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а такожналежні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, що знаходяться у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень будинку з державної і комунальної власності.

Надання земельних ділянок державної або комунальної власності, на яких розташовані багатоквартирні будинки у спільну сумісну власність власників квартир та нежитлових приміщень відповідних будинків здійснюється Верховною Радою АР Крим,Радою міністрів АР Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Рішення приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Уповноважена особа від співвласників багатоквартирного будинку зацікавлених в отриманні у спільну сумісну власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається зклопотанням про надання дозволу на його виділення до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які передають у власність або користування такі земельні ділянки.

Встановлюється, що право спільної сумісної власності власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку на земельну ділянку виникає з моменту придбання такою ділянкою статусу земельної ділянки багатоквартирного будинку і не вимагаєдержавної реєстрації.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно