Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Депутати дозволили приватизувати житло в гуртожитках

hostel2
 

Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення сфери застосування та удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків) (№1076).

За це рішення проголосували 252 народних депутата з 320, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом у Житловому кодексі Української РСР визначається, що житлова площа в гуртожитку надається одиноким громадянам і сім’ям, які мають право проживати в гуртожитках, за рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу місцевого самоврядування, якому належить гуртожиток.

Порядок користування житловою площею в гуртожитках визначається договором, що укладається перед вселенням на надану жилу площу в гуртожитку на підставі спеціального ордера згідно положення про користування гуртожитками. Це положення затверджується Кабінетом міністрів України.

У Законі України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”, зокрема, визначається, що громадяни та члени їх сімей, на яких поширюється дія цього Закону, мають право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках, які перебувають ввласності територіальних громад і можуть бути приватизовані відповідно до цього Закону за рішенням місцевої ради.

Вони набувають право на приватизацію житлових приміщень у таких гуртожитках після їх передачі у власність відповідної територіальної громади відповідно до цього Закону та Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у комунальну власність.

Крім того, визначається, що гуртожитки державної форми власності передаються у власність територіальних громад відповідно до цього Закону на безкомпенсаційній основі.

Гуртожитки, включені до статутних капіталів товариств, передаються у власність територіальних громад відповідно до цього Закону одним із способів. Зокрема, на безкомпенсаційній основі всі гуртожитки передаються за згодою власника гуртожитку – за її рішенням; без згоди власника гуртожитку – за рішенням суду.

На частково-компенсаційній основі всі гуртожитки передаються: на договірних засадах із виплатою компенсації в розмірі, визначеному відповідно до частини четвертої цієї статті, – за рішенням власника гуртожитку та рішенням відповідної місцевої ради; відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, у розмірі, меншому ніж розмір, визначений відповідно до частини четвертої цієї статті, – за рішенням суду за позовом місцевої ради.

Також можлива передача на компенсаційній основі, за умови попередньої повної компенсації в розмірі, визначеному відповідно до частини четвертої цієї статті: за згодою місцевої ради – за рішенням відповідної місцевої ради за поданням власника гуртожитку; без згоди місцевої ради – за рішенням суду за позовом власника гуртожитку.

Компенсація власнику гуртожитку здійснюється в грошовій формі в національній грошовій одиниці України (гривні).

Разом із тим, з метою захисту житлових прав мешканців гуртожитків, недопущення їх незаконного виселення, недопущення відчуження гуртожитків, які будувалися в радянські часи за загальнодержавні кошти, вводиться мораторій на виселення з гуртожитків законних жителів і відчуження гуртожитків, протягом терміну реалізації Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад, але не менше 11 років з дня опублікування цього Закону.

Цей мораторій діє на відчуження у будь-який спосіб зазначених гуртожитків як об’єктів нерухомого майна, житлових комплексів і/або їх частин і їх окремих будівель, споруд, житлових і нежитлових приміщень та іншого майна, а також відповідних земельних ділянок і їх прибудинкових територій на користь фізичних чи юридичних осіб приватного права до 1 січня 2020 року.

Також законом вносяться зміни до Цивільного кодексу України, Закони “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”, “Про заставу”, “Про судовий збір”.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Прикінцевими та перехідними положеннями передбачається, що Кабмін протягом трьох місяців із дня набрання чинності цим законом мав, зокрема, затвердити нову редакцію Примірного положення про користування гуртожитками згідно з новою редакцією статті 131 Житлового кодексу Української РСР.

Крім того, встановлюється, що затверджена Законом України “Загальнодержавна цільова програма передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки” буде діяти до завершення здійснення передбачених нею заходів або затвердження нової програми на 2016-2019 роки, але не менше 11 років із дня опублікування Закону України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”.

Джерело: economics.unian.net

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно